Był jednym z najwybitniejszym poetów i muzyków swoich czasów.Począwszy od 1985 roku, wielokrotnie odwiedzał Polskę, opowiadając się na swych koncertach po stronie „Solidarności”. Jego śmierć w zeszły poniedziałek, zasmuciła wielu z nas. Was też? Jeżeli mieszkacie w Krakowie lub będziecie tu przebywać w najbliższą niedzielę, możecie dać temu wyraz i złożyć szczególny hołd temu niezwykłemu artyście.

W naszym kraju Cohen zyskał ogromną popularność już w latach 80., przede wszystkim dzięki Maciejowi Zembatemu, który przetłumaczył wiele tekstów jego piosenek i prezentował je w polskiej wersji wspólnie z gitarzystą Johnem Porterem. W Krakowie odbywały się w tym czasie studenckie festiwale piosenek kanadyjskiego poety i muzyka.

 

15042239_10154631427376963_2590236537623443742_o

 

Dlatego właśnie teraz Kraków pragnie ponownie oddać artyście hołd – poprzez wspólne wykonanie kultowego utworu „Hallelujah”. Zgromadzeni na krakowskim Rynku wielbiciele poety będą mieli okazję zaśpiewać jedną z jego najbardziej znanych kompozycji wraz z krakowskimi artystami oraz chórem pod batutą Stanisława Radwana. Na przybyłych będą czekały teksty utworu w przekładzie Macieja Zembatego i Macieja Karpińskiego. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy gorąco zachęcają do przyniesienia lampionów, świeczek i zniczy.

Jeżeli i Wam śmierć Cohena, któremu zawdzięczamy między innymi „Suzanne”, „Dance Me To The End of Love”, „I’m Your Man” czy „In My Secret Life”, nie pozostaje obojętna, przybądźcie w niedzielę, 20 listopada o godzinie 18:00 na krakowski Rynek, by wraz z innymi mieszkańcami oraz artystami odśpiewać kultowe „Hallelujah”.

Będzie to niezapomniane przeżycie godnie czczące pamięć autora tego utworu.

 

Organizatorzy wydarzenia:
Kraków PL, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Wydawnictwo Znak