Stowarzyszenie Dobrej Nadziei serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty edukacyjne “Na wnuczka, na kurtkę, na pana z gazowni!”

Stowarzyszenie Dobrej Nadziei w Krakowie serdecznie zachęca seniorów do udziału w 3-dniowych, bezpłatnych warsztatach edukacyjnych, których celem jest przeciwdziałanie przemocy wobec osób starszych.

“Na wnuczka, na kurtkę, na pana z gazowni!” to cykl spotkań, podczas których seniorzy dowiedzą się, w jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo i nie paść ofiarą oszustów podających się na wnuki czy pracowników gazowni.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z metodami oszustw, jakie są stosowane wobec seniorów m.in. na wnuczka, na kurtkę, na administrację oraz zostaną wyposażeni w wiedzę, jak się przed nimi bronić. Dodatkowo przewidziane są warsztaty pomocy prawnej oraz psychologicznej.

Na warsztaty zaproszone zostały osoby, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają w powiatach: m. Kraków, krakowskim, miechowskim, proszowickim i olkuskim.

Warsztaty odbędą się w lipcu oraz wrześniu w Krakowie, ul. Walerego Sławka 27, w godzinach 9.30-14.30.

Terminy warsztatów:

  • 5, 6, 7 lipca 2016 roku
  • 13, 14, 15 września 2016 roku

Osoby zainteresowane prosi się o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres e-maila: sdn.projekt@gmail.com. Formularze można również dostarczyć osobiście do biura projektu: ul. Batorego 5, Kraków. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje: 12 423 48 96 (1000-1400)/ sdn.projekt@gmail.com

Formularz do pobrania na stronie Kraków dla Seniora.