Krakowska Akademia Pełni Życia zachęca seniorów do organizowanych w ramach cyklu “Dojrzały smak życia” zajęć pilates oraz nordic walking.

Cykl “Dojrzały smak życia” odbywa się w ramach spotkań Centrum Aktywności Seniorów. W czerwcu seniorzy będą mogli wziąć udział w dwóch rodzajach zajęć: z zakresu gimnastyki z elementami, pilates, stretchingu i jogi …oraz ćwiczeniach nordic walking.

Zajęcia z zakresu gimnastyki z elementami pilates i jogi to lekkie, niezbyt odciążające ćwiczenia, dzięki którym można zadbać o kondycję oraz dobre samopoczucie. Jeśli myślą Państwo o niezobowiązującej dawce ruchu i dobrej zabawie, to zajęcia te spełnią swe zadanie.

Nordic walking to z kolei świetny sposób na połączenie aktywności fizycznej z ciekawie spędzonym czasem. Spacer z kijkami poprawia krążenie, dotlenia organizm, ćwiczy kości oraz stawy. Nie bez przyczyny nordic walking jest jedną z ulubionych aktywności fizycznych osób starszych. Dlatego zachęcamy do spróbowania tego wdzięcznego sportu.

Zajęcia pilates odbędą się 7 i 21 czerwca 2016 roku, o godzinie 12.15 na ul. Bobrowskiego 6 w Krakowie. Natomiast zajęcia nordic walking zaplanowano na 9, 16 i 23 czerwca 2016 roku na godzinę 11.00 w siedzibie Akademii, ul. Rzeźnicza 2a w Krakowie.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy (liczba miejsc jest ograniczona): tel. 12 294 81 35 oraz 12 431 36 00, e-mail: biuro@apz.org.pl.