Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wykład “Złote czasy radia, czyli miasto w eterze”, w ramach Muzealnej Akademii 67 +/-.

Wraz z organizatorami zapraszamy do udziału w wykładzie z cyklu Muzealnej Akademii 67+/-. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie złotym czasom radia.

Prezentacja przybliży ogólne dzieje wynalazku nazywanego „teatrem wyobraźni”, a zwłaszcza jego rolę w przekazywaniu ważnych wydarzeń w dziejach XX-wiecznego Krakowa. Lokalna rozgłośnia w Krakowie powstała w 1927 roku jako druga po stacji warszawskiej i zasłynęła z transmisji najważniejszych wydarzeń historycznych, politycznych czy kulturalnych.

Spotkanie “Złote czasy radia, czyli miasto w eterze” stanowić będzie rodzaj medioznawczego uzupełnienia do wcześniejszego wykładu prezentującego dzieje krakowskiej prasy i stanie się pretekstem do debaty na temat roli radia w społeczeństwie.

Wykład odbędzie się w najbliższą środę 15 czerwca o godz. 17.00 w sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35 w Krakowie). Wykład wygłosi Michał Grabowski. Wstęp na wykład jest wolny.

Serdecznie zapraszamy!