Muzeum Archeologiczne w Krakowie serdecznie zaprasza na kolejne Wtorkowe Spotkania dla Seniorów, podczas których będzie można zwiedzić z wystawę “Chrzest 966 – oblicza chrystianizacji”.

Muzeum Archeologiczne w Krakowie organizuje cykliczne spotkania dla najstarszych mieszkańców miasta. Najbliższe z nich poświęcone zostanie wystawie czasowej “Chrzest 966 – oblicza chrystianizacji”, która została przygotowana z okazji obchodzonej w tym roku 1050. rocznicy chrztu Polski.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowe, średniowieczne zabytki związane z czasem, w którym doszło do przyjęcia chrześcijaństwa: naczynia, broń, ozdoby, monety czy pergaminowy rękopis z XIV w. W średniowieczny nastrój seniorów wprowadzą z kolei dźwięki chorałów gregoriańskich oraz zapach kadzidła.

Spotkanie dla seniorów odbędzie się 27 września 2016 roku o godzinie 16.00 w Muzeum Archeologicznym w Krakowie, ul. Poselska 3. Czas trwania: ok. 1,5 godziny.

Uczestnicy będą mogli zakupić w promocyjnej cenie katalog wystawy. Opłata za katalog zawiera również opłatę za wstęp na zajęcia.

Cena bez katalogu: 6 zł od osoby

Cena z katalogiem: 15 zł od osoby

Informacja i rezerwacja: Dział Edukacji Archeologicznej i Wystaw, tel. (12) 422 71 00, w. 43.