Muzeum Archeologiczne w Krakowie zachęca seniorów do udziału w kolejnym wykładzie z cyklu “Wtorkowe spotkania dla seniorów”.

Muzeum Archeologiczne w Krakowie serdecznie zaprasza osoby powyżej 60. roku życia na kolejny wykład z cyklu “Wtorkowe spotkania dla seniorów”. To spotkania, podczas których seniorzy dowiadują się wielu ciekawych rzeczy dotyczących historii sztuki oraz nauki, jaką jest archeologia.

Zajęcia mają charakter wykładów, oprowadzeń po wystawie oraz warsztatów. Podczas spotkania każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i wejść w rozmowę z narratorem lub innymi uczestnikami.

W ramach cyklu Muzeum serdecznie zachęca seniorów do zwiedzania z przewodnikiem podziemi kościoła św. Wojciecha.

Kościół św. Wojciecha to jeden z najstarszych krakowskich kościołów. Jego początki sięgają X wieku. Według legendy św. Wojciech wygłaszał w tym miejscu kazania. W podziemiach budowli znajduje się wystawa poświęcona historii krakowskiego Rynku oraz dziejom kościółka.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 30 sierpnia 2016 roku. Zbiórka o godz. 11.40 w Muzeum Archeologicznym w Krakowie, ul. Poselska 3.Spacer potrwa ok. 1,5 godz.

Cena: 6 zł od osoby

Informacja i rezerwacja: Dział Edukacji Archeologicznej i Wystaw, tel. (12) 422 71 00, w. 43. Liczba miejsc jest ograniczona.

Fot. A. Susuł

AFISZ 02 SIERPIEN 2016 EKRAN