Stowarzyszenie Akademia Pełni Życia im. J. Boehnert zachęca krakowskich seniorów do wzięcia udziału w kolejnych bezpłatnych zajęciach w ramach programu„Centrum Aktywności Seniorów – dojrzały smak życia”.

Stowarzyszenie Akademia Pełni Życia w Krakowie ruszyła z nowym projektem „Centrum Aktywności Seniorów – dojrzały smak życia!”, współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków. Celem projektu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych 60 + z terenu miasta Krakowa, poprzez pobudzenie, rozwijanie i stworzenie warunków do realizacji aktywności edukacyjnej i społecznej seniorów, promowanie wolontariatu i integracji międzypokoleniowej.

W ramach projektu zaplanowano zajęcia, warsztaty oraz spotkania, między innymi: nordic walking, wycieczki rowerowe, klub gier kognitywnych, warsztaty plastyczne oraz klub gier stolikowych. W programie znajdą się również zajęcia edukacyjne, rozwojowe oraz międzypokoleniowe. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie zajęciom nordic walking oraz nauce gry w „Rummikub”.

We wtorek 25 sierpnia o godzinie 9.00 odbędą się zajęcia nordic walking. Skierowane są do wszystkich seniorów, którzy decyzję o rozpoczęciu aktywności fizycznej wciąż odkładali na później. Zbiórka na terenie Stowarzyszenia, ul. Rzeźnicza 2a w Krakowie.

Natomiast w środę 26 sierpnia o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie klubu gier stolikowych. Podczas spotkania uczestnicy poznają zasady gry w  „Rummikub”. To świetna, prosta gra towarzyska, która rozwija umysł oraz wyobraźnię. Wszystko to w doborowym towarzystwie, przy kawie lub herbacie. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia, na ul. Rzeźniczej 2a w Krakowie.

Udział w zajęciach bezpłatny, konieczne są wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje i zapisy:
osobiście w Punkcie informacyjnym CAS od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-11.00, ul. Rzeźnicza 2a,
tel. 12 294 81 35,
e-mail: biuro@apz.org.pl