Krowoderska Biblioteka Publiczna wraz ze Stowarzyszeniem Krok Dalej zapraszają seniorów na trening pamięci. Spotkania odbywać się będą od początku października aż do grudnia.

Trening pamięci dla seniorów ma być dostosowany do ich możliwości i potrzeb. Podczas warsztatów uczestnicy poznają sposób działania pamięci, będą mogli poprawić ogólną sprawność umysłową oraz koncentrację. Pracować będą nad zapamiętywaniem twarzy, imion i nazwisk, dróg, numerów, nazw, treści audycji czy programów medialnych. Ponadto po spotkaniach seniorzy dostawać będą zestawy ćwiczeń do samodzielnej realizacji. Na koniec kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat i indywidualnie dobrane ćwiczenia do dalszego trenowania pamięci.

Pierwsze warsztaty w krakowskiej bibliotece odbędą się 2 października. Prowadzone będą w każdy czwartek w godzinach 10:00-11:30 aż do 4 grudnia 2014 w Czytelni Naukowej Krowoderskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Królewskiej 59 w Krakowie.

Za udział w kursie nie płaci się organizatorom. Jednak ci zachęcają, żeby na koniec warsztatów ocenić efekty i wpłacić tyle, ile są one warte. Całość zebranych pieniędzy przeznaczona będzie na pomoc dzieciom z biednych rodzin.

Więcej informacji – a także zapisy – prowadzone są w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej, która jest czynna w dni robocze od godz. 9:00 do 18:00. Można zapisywać się telefonicznie pod numerem telefonu: 787-769-800.

Projekt doczekał się kontynuacji. Pytania w sprawie kolejnych edycji można zadawać w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej.