29 maja w Krakowie rozpoczęło się Święto Ogrodów organizowane przez Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej “Malwa” oraz Stowarzyszenie “Ogrody Sztuki”.

Ogród Botaniczny UJ w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w święcie, podczas którego możliwe będzie nie tylko zobaczenie niepowtarzalnych gatunków roślin, ale przede wszystkim poznanie sztuki ogrodniczej.

Święto Ogrodów ma na celu podkreślenie wagi, jaką odgrywają ogrody w naszym życiu. Organizatorzy pragną zarazem zachęcić do spędzania wolnego czasu wśród zieleni. Wydarzenie obfituje w liczne spotkania kulturalne (koncerty, spotkania poetyckie, warsztaty plastyczne) oraz naukowe.

Podczas zwiedzania Ogrodu Botanicznego UJ oraz innych związanych ze świętem instytucji możliwe będzie zobaczenie miejsc, do których na co dzień nie ma wstępu, na przykład ogrodów królewskich oraz prywatnych.

Święto Ogrodów w Krakowie potrwa do 14 czerwca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy plan Święta Ogrodów dostępny jest na stronie wydarzenia.