Muzeum Archeologiczne w Krakowie zachęca seniorów do udziału w kolejnych wykładach i warsztatach z cyklu „Wtorkowe spotkania dla seniorów”.

Muzeum Archeologiczne w Krakowie serdecznie zaprasza osoby powyżej 60. roku życia na kolejne wykłady z cyklu „Wtorkowe spotkania dla seniorów”. W czerwcu odbędą się dwa ciekawe spotkania poświęcone kulturze egipskiej oraz peruwiańskiej.

Zajęcia mają charakter wykładów, oprowadzeń po wystawie oraz warsztatów. Podczas spotkania każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i wejść w rozmowę z narratorem lub innymi uczestnikami.

Już 7 czerwca o godzinie 16.00 uczestnicy cyklu wezmą udział w wykładzie “Peruwiańskie zbiory Władysława Klugera”. Podczas zwiedzania wystawy uczestnicy wysłuchają opowieści o wykopaliskach prowadzonych na terenie Peru, zapoznają się z historią tego rejonu świata oraz będą mieli okazję zobaczyć oryginalne wytwory Indian z czasów prekolumbijskich.Zwiedzanie wraz z przewodnikiem.

Drugie spotkanie zaplanowano na 21 czerwca. O tej samej porze seniorzy wezmą udział w warsztatach „Egipskie lampki gliniane”. Po obejrzeniu glinianych lampek i latarenek na wystawie „Bogowie Starożytnego Egiptu”, uczestnicy ulepią z gliny własne lampki na wzór starożytnych oryginałów.

Wszystkie spotkania odbywają się w Muzeum Archeologiczne w Krakowie, przy ul. Poselskiej 3.

Wymagane są zapisy: Dział Edukacji Archeologicznej i Wystaw, tel. (12) 422 71 00, w. 43

Czas trwania spotkań: 1,5 godziny

Cena: 6 zł od osoby

Zachęcamy do skorzystania z oferty muzeum!