Stowarzyszenie Akademia Pełni Życia im. J. Boehnert zachęca krakowskich seniorów do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach programu „Centrum Aktywności Seniorów – dojrzały smak życia”.

Stowarzyszenie Akademia Pełni Życia w Krakowie ruszyła z nowym projektem “Centrum Aktywności Seniorów – dojrzały smak życia!”, współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków. Celem projektu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych 60 + z terenu miasta Krakowa, poprzez pobudzenie, rozwijanie i stworzenie warunków do realizacji aktywności edukacyjnej i społecznej seniorów, promowanie wolontariatu i integracji międzypokoleniowej.

W ramach projektu zaplanowano zajęcia, warsztaty oraz spotkania, między innymi: nordic walking, wycieczki rowerowe, klub gier kognitywnych, warsztaty plastyczne oraz klub gier stolikowych. W programie znajdą się również zajęcia edukacyjne, rozwojowe oraz międzypokoleniowe.

W najbliższym czasie, 11 sierpnia 2015 roku (wtorek) o godzinie 9.00 odbędą się zajęcia nordic walking. To zajęcia dla wszystkich seniorów, którzy decyzję o rozpoczęciu aktywności fizycznej wciąż odkładali na później. Zbiórka na terenie Stowarzyszenia, ul. Rzeźnicza 2a w Krakowie.

Tego samego dnia o godzinie 11.00 odbędzie się wycieczka rowerowa do parku AWF, podczas której rowerzyści skorzystają między innymi ze ścieżek rowerowych nad Wisłą. Zbiórka przed Stowarzyszeniem Akademia Pełni Życia, ul. Rzeźnicza 2a w Krakowie. Należy zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody.

Natomiast 12 sierpnia (środa) na godzinę 13.00 zaplanowano spotkanie klubu gier kognitywnych, podczas którego seniorzy zapoznają się z grą „Dixit”. Grę cechują proste reguły i piękne ilustracje, a wszystko to przy kawie lub herbacie. Na dodatek „Dixit” to jedna z gier polecanych w każdym wieku, rozwijających funkcje poznawcze.

Udział w zajęciach bezpłatny, konieczne są wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje i zapisy:
osobiście w Punkcie informacyjnym CAS od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-11.00, ul. Rzeźnicza 2a,
tel. 12 294 81 35,
e-mail: biuro@apz.org.pl