Logo CafeSenior
Zacznij pisać blog

i wygrywaj atrakcyjne nagrody!

Masz 60 lub więcej lat? Próbujesz pisać? Pomyśl o założeniu własnego bloga i rozwijaj swój talent! Pisz o swoich pasjach, podróżach, rodzinie, o czym tylko chcesz. Twórz opowieści i dziel się z innymi!

Jak wziąć udział w konkursie?

 • Krok 1

  Wypełnij formularz zgłoszenia poniżej: podaj swoje dane osobowe, opisz nam swój pomysł na blog i dołącz pierwszy przykładowy tekst. Pamiętaj, tekst nie powinien być dłuższy niż 4000 znaków ze spacjami. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 listopada 2015 r.

 • Krok 2

  Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 10 finalistów, którzy otrzymają od nas indywidualnie przygotowane blogi. W drugim etapie konkursu finaliści prowadzą swoje blogi. Aby spełnić wymagania konkursu, finalista musi stworzyć co najmniej 2 notki na swoim blogu.

 • Krok 3

  Jury wybierze 4 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody główne, pozostałe osoby otrzymają nagrody pocieszenia. Wszyscy finaliści konkursu pozostaną blogerami serwisu Cafesenior.pl.

Nagrody w konkursie

 • Laptop Dell Inspiron 5749

  Smukły, nowoczesny notebook z 17,3-calowym ekranem oferuje wydajność komputera stacjonarnego i doskonały wyświetlacz HD. Posiada zainstalowany system Windows 8.1

 • myPhone Halo X

  Jest nietuzinkowym urządzeniem, będącym hybrydą zwykłego telefonu komórkowego i smartfonu. Z wyglądu bardziej przypomina smartfon – posiada dotykowy wyświetlacz oraz obudowę z trzema przyciskami funkcyjnymi u dołu. Uproszczony interfejs obsługi powoduje jednak, iż korzysta się z tego urządzenia wręcz komfortowo i przyjemnie.

 • Klawiatura i myszka Microsoft

  Ergonomiczny i bardzo komfortowy zestaw do pracy przy komputerze. Klawiatura posiada zdejmowaną podpórkę pod nadgarstki a myszki mogą używać go zarówno osoby prawo i leworęczne.

 • Pakiety do monitoringu internetu

  Internet to kopalnia wiedzy, ale tylko skrupulatnie wybrane i posegregowane dane dają Ci gwarancje na pozyskanie wartościowej wiedzy. Dzięki Monitori, który przeszuka dla Ciebie internet, w kilka chwil dowiesz się kto, gdzie i kiedy pisze na wybrany temat np. o produkcie, znanej osobie, miejscu.

O Jury

 • Sylwia Chutnik

  Doktorantka Instytutu Kultury Polskiej UW. Kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Prezeska Fundacji MaMa działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka miejska po Warszawie. Członkini Związku Literatów Polskich. Pisarka i felietonistka ,,Polityki", "Pani", „Chimery” i ,,Gazety Stołecznej". Autorka m.in. powieści Kieszonkowy Atlas Kobiet, Dzidzia, Cwaniary, Jolanta oraz książki Warszawa Kobiet.

 • Arlena Witt

  Mieszka w Internecie, lubi język i konkrety. Pisze na blogu wittamina.pl, wygłupia się na Vine, tweetuje, robi zdjęcia i Snapy. Zachęca do zdrowego rozsądku, humoru, dystansu i myślenia. Łatwiej powiedzieć, czego nie robi: nie hejtuje i nie pali papierosów. Prowadzi na YouTube program „Po Cudzemu”, w którym pomaga mówić po angielsku.

 • Michał Kuziak

  Dr hab., prof. w Instytucie Literatury Polskiej UW Michał Kuziak jest historykiem literatury. Napisał książki poświęcone Mickiewiczowi, Słowackiemu, a także wiele artykułów dotyczących literatury romantycznej, współczesnej oraz teorii literatury i komparatystyki literackiej, które były publikowane w kraju i za granicą. Zajmuje się ponadto retoryką, której poświęcił dwie książki ("Jak pisać?" oraz "Sztuka mówienia. Poradnik praktyczny"). Jest kierownikiem Pracowni Literatury Użytkowej i Okolicznościowej przez Instytucie Literatury Polskiej UW.

Pytania i odpowiedzi

Nie mogę dodać pliku do formularza. Co mam zrobić?

Prosimy o wysłanie zgłoszenia w mailu na adres: konkurs@cafesenior.pl. Prosimy o dołączenie danych osobowych, opisu pomysłu na blog oraz dołączenia pierwszego przykładowego tekstu w formie załącznika.

Co powinien zawierać opis pomysłu na blog?

Napisz nam, o czym chciałabyś pisać i dlaczego. Przedstaw plan pierwszych wpisów. Przekonaj nas, że to właśnie Ty i przedstawiony przez Ciebie temat zainteresują naszych czytelników. Spróbuj opisać wszystko w krótkiej formie.

Co to znaczy, że przygotujecie indywidualne blogi dla finalistów?

Każdy blog finalistów będzie miał inną szatę graficzną odpowiadającą tematowi bloga. Finaliści będą posiadali własne wizytówki w serwisie a ich wpisy będziemy promować na łamach Cafesenior.pl. Finaliści otrzymają także od nas pomoc techniczną i merytoryczną w zakresie prowadzenia bloga.

Pomoc


Jeśli nie znaleźli Państwo odpowiedzi na pytanie, prosimy o kontakt bezpośredni: konkurs@cafesenior.pl lub
515 323 393

Cafesenior.pl i Stowarzyszenie "Koncentrat" zapraszają na warsztaty pisarskie

W ramach projektu odbywają się również bezpłatne warsztaty pisarskie dla osób, które myślą o założeniu własnego bloga albo już go prowadzą, a szukają inspiracji i motywacji do dalszej pracy. To zajęcia zarówno dla początkujących, którzy chcą zdobyć nową wiedzę, jak też dla nieco bardziej zaawansowanych, którzy potrzebują praktycznych wskazówek. Przy kawie, w przyjaznej atmosferze, będzie można poćwiczyć umiejętność pisemnego wyrażania swoich myśli i emocji w sposób jasny i ciekawy, poeksperymentować z formą i popracować nad stylem swoich tekstów.

Warsztaty odbędą się:

→ w Warszawie
W sobotę 24 października przy ul. Canaletta 4, w godz. 10-13.00 (plus dodatkowe konsultacje dla chętnych do godz. 13.30)
Zapisy: tel. 667 430 669 lub warsztaty.pisarskie@gmail.com

→ w Łodzi
W niedzielę 25 października przy pl. Wolności 2 (w Muzeum Miasta Łodzi), w godz. 10-13.00 (plus dodatkowe konsultacje dla chętnych do godz. 13.30)
Zapisy: tel. 667 430 669 lub warsztaty.pisarskie@gmail.com

→ w Poznaniu
w poniedziałek 26 października w Centrum Bukowska w godz. 11.30-14.30 (plus dodatkowe konsultacje dla chętnych do godziny 15.00
Zapisy: tel. 515 323 393 lub warsztaty.pisarskie@gmail.com

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona.
Projekt realizowany jest przez portal CafeSenior.pl i Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”