Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na projekt społeczny i chęć do działania?

Masz pasję i doświadczenie, którymi chcesz się podzielić? A może masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję?

Dzięki udziałowi w konkursie Zosia (65 lat) założyła Szkołę Superbabci w Lublinie. Wanda (60 lat) i Magda (30 lat) rozkręciły międzypokoleniowy teatr tańca w Wałbrzychu. Zdzisław (60 lat) wytyczył ścieżkę rowerową łączącą dwie zabytkowe dzielnice Katowic. Lubosza (66 lat) zorganizowała międzypokoleniowe warsztaty wokół tradycyjnego ogrodnictwa i zielarstwa. Marta (65 lat) z dziećmi i seniorami tworzy filmy animowane.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłaszają ogólnopolski konkurs dotacyjny „Seniorzy w akcji”. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które chcą zrealizować projekt społeczny w oparciu o osobiste pasje. Celem projektu jest wspieranie inicjatyw, w których aktywnie uczestniczą osoby starsze. Mile widziane są projekty wspierające aktywność starszych mężczyzn.

Łączna pula środków przewidzianych na dotacje wynosi 343 000 złotych. Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości od 5000 zł do 12 000 zł. O dotacje mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba w wieku 18-35 lat) poprzez organizację pozarządową czy instytucję, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja lub stowarzyszenie, dom kultury).

Zapraszamy do składania listów intencyjnych do 8 marca 2013.

Formularz listu intencyjnego należy wypełnić on-line: www.formularz.seniorzywakcji.pl.

Informacji o konkursie udziela Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (tel.: (22) 396 55 16 lub 19 w godzinach od 10.00 do 15.00, e-mail: listy@seniorzywakcji.pl).