Chcesz porozmawiać o sytuacji mieszkaniowej seniorów w Polsce? A może interesuje Cię kwestia (nie)wypłacalności systemów rentowo-emerytalnych, a co za tym idzie imperatyw sukcesywnego podnoszenia wieku emerytalnego dochodzącego w niektórych krajach do 70. roku życia? Przyjdź na konferencję „Mieszkania dla Seniorów”.

W ciągu najbliższej dekady polskie społeczeństwo po raz pierwszy stanie w obliczu sytuacji, kiedy osoby w wieku emerytalnym nie będą mogły znaleźć dla siebie odpowiedniej oferty mieszkaniowej. Duża część aktywnych i zdrowych seniorów będzie chciała w dalszym ciągu żyć samodzielnie i niezależnie, ale na osiedlach lub w domach ułatwiających im codzienne, godne funkcjonowanie.

W dniach 27-28 czerwca w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa (plac Wszystkich Świętych 3-4) odbędzie się konferencja, której tematem będzie mieszkalnictwo dla seniorów.

Dlaczego poruszamy ten temat? Za 20 lat co czwarty obywatel Polski będzie miał więcej niż 65 lat. Według Głównego Urzędu Statystycznego do 2060 r. na 3 osoby pracujące będzie przypadało 2 emerytów; liczba osób powyżej 80. roku życia wzrośnie cztero- lub pięciokrotnie. Koszty opieki nad osobami starszymi wzrosną do 1,1 proc. PKB, a łączne koszty w obszarze polityki zdrowotnej i społecznej wyniosą ok. 15 mld euro rocznie.

Konferencja – „Mieszkania dla Seniorów”

27- 28 czerwca 2013 r.

Sala Obrad Urzędu Miasta Krakowa

plac Wszystkich Świętych 3-4