Miasto Katowice i redakcja Gazety Wyborczej zachęcają do udziału w konferencji poświęconej potrzebom polskich seniorów w ramach akcji społecznej “DługoWIECZNI”.

Podczas konferencji skupionej wokół akcji społecznej “DługoWIECZNI”, zainicjowanej przez Gazetę Wyborczą, poruszone zostaną kwestie dotyczące polskich seniorów. Uczestnicy debaty wraz z ekspertami spróbują odpowiedzieć na najważniejsze pytania: czy najstarsi mogą liczyć na opiekę lekarską, udogodnienia w sferze publicznej, poczucie bezpieczeństwa oraz realizowanie własnych pasji?

Wspólnie z uczestnikami oraz ekspertami w tej dziedzinie stworzone zostaną postulaty, które posłużą gminom, powiatom, samorządom wojewódzkim i wszystkim zainteresowanym działaniem na rzecz usprawnienia polityki senioralnej.

W dyskusji wezmą udział m.in.: Beata Małecka-Libera, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, Jolanta Kwaśniewska, prezes zarządu fundacji Porozumienie bez Barier, Dr Jarosław Derejczyk, konsultant wojewódzki ds. geriatrii, dyrektor Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach, Władysław Kozakiewicz, mistrz olimpijski w skoku o tyczce i promotor aktywności fizycznej w każdym wieku, oraz eksperci, działacze społeczni, urzędnicy samorządowi.

Konferencja odbędzie się 20 października (wtorek) w godzinach 13.00-16.40 w Muzeum Śląskim przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Miasto Katowice wraz z marszałkiem województwa śląskiego oraz  Gazeta Wyborcza zapraszają przed konferencją do Parku Śląskiego w Chorzowie (Duża Łąka, obok Kapelusza), gdzie od godziny 9.00 czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji, między innymi:

– ćwiczenia z Władysławem Kozakiewiczem

– porady fizjoterapeuty

– występ Chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

– nauka pierwszej pomocy, pomiary ciśnienia tętniczego oraz cukru

– przejażdżki rowerami elektrycznymi po Parku Śląskim

– poczęstunek i wiele innych atrakcji.

„DługoWIECZNI” to akcja społeczna „Gazety Wyborczej”. Od początku tego roku pisze o wyzwaniach związanych ze starzejącym się społeczeństwem. Teksty na ten temat można śledzić na łamach „Gazety Wyborczej”, katowickiego dodatku do „Gazety Wyborczej” oraz tygodnika „Tylko Zdrowie”.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Wystarczy rejestracja na stronie organizatora lub telefon: 032 32 52 444 od poniedziałku do piątku w godz. 11-17.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia na stronie Gazety Wyborczej.