Już 16 maja startują Łódzkie Senioralia 2015. Święto seniorów potrwa do 24 maja i pełne będzie ciekawych spotkań oraz pokazów skierowanych do najstrarszych mieszkańców Łodzi.

16 maja rusza druga edycja Łódzkich Senioraliów 2015. Wydarzenie to skierowane jest do najstarszych mieszkańców Łodzi, którzy przez tydzień będą mogli skorzystać z atrakcji oferowanych przez miasto. Łódzkie Senioralia mają na celu zachęcenie seniorów do aktywnego spędzenia czasu. Zwracają również uwagę na ogromną rolę sniorów w tworzeniu wspólnoty miejskiej.

16 maja w Pasażu Schillera na ul. Piotrowskiej odbędzie się uroczysta inauguracja Łódzkich Senioraliów 2015. Seniorzy otrzymają symboliczne klucze do Bram Miasta. Wydarzenie to uświetnione zostanie występami kabaretów oraz zespołów muzycznych, w których skład wchodzą seniorzy.

Między 16 a 23 maja seniorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach, zajęciach i spotkaniach aktywizujących w następujących kategoriach: sport, kultura, zdrowie, edukacja. Mieszkańcy Łodzi uzyskają pożyteczne porady w kwestii żywienia oraz aktywności fizycznej, dowiedzą się również, jak dbać o zdrowie. Oprócz tego odbędą się spektakle i koncerty.

22 i 23 maja odbędą się Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora, które podsumują Łódzkie Senioralia 2015. Seniorzy będą mieli okazję zapoznać się z ofertami instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych oraz firm oferujących swoje produkty. Targi będą okazją do sprawdzenia stanu zdrowia, wzięcia udziału w warsztatach i konsultacjach ze specjalistami.

24 maja odbędzie się ostatnie spotkanie – zajęcia sportowo-rekreacyjne organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi. Wydarzenie ma na celu zachęcenie seniorów do aktywnego spędzenia czasu oraz aktywności fizycznej na co dzień.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie organizatora.