W marcu w Toruniu odbędą się X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. Wiele wskazuje, że duże szanse na sukcesy mają w nich polscy seniorzy. Do 2 lutego trwa jeszcze rekrutacja zawodników.

Wielkimi krokami zbliża się duża impreza w Toruniu: X Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. Jednym z elementów przygotowań były I Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski. W tym wydarzeniu udział wzięło 140 zawodników, którzy pobili aż 14 rekordów Polski, a w tym 2 rekordy świata. Te ostatnie należą do Stanisława Kowalskiego – słynnego 104-latka ze Świdnicy, o którym pisaliśmy już kilka razy na CafeSenior.

Jego oraz wielu innych polskich seniorów-sportowców znów będzie można spotkać w Toruniu w dniach 23-28 marca 2015 na Mistrzostwach Europy. Zawodnicy mogą zgłaszać się do 2 lutego 2015. Obecnie zarejestrowanych jest już ponad 2000 osób z całego kontynentu. Udział mogą brać osoby, które do 23 marca będą miały ukończone 35 lat. Wszyscy zostaną podzieleni na odpowiednie kategorie wiekowe. Wśród konkurencji są: bieg (od 60 metrów do 3 kilometrów), bieg przez płotki, bieg crossowy, chód, pięciobój, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem, rzut oszczepem oraz rzut ciężarkiem.