Fundacja FLY zaprasza seniorów do bezpłatnego udziału w projekcie „Ekonomicznie świadomy senior” realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Fundacja FLY zachęca seniorów do udziału w spotkaniach realizowanych w ramach programu “Ekonomicznie świadomy senior”, realizowany przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego. W związku z projektem odbędzie się wykład połączony z warsztatami, dotyczący świadomego pożyczania pieniędzy.

Seniorzy biorący udział w warsztatach dowiedzą się więcej na temat praktycznych aspektów zagadnień ekonomicznych, m. in. jak korzystać z nowoczesnych form bankowości elektronicznej. Uczestnicy będą mogli również skorzystaj z konsultacji z doradcą w zakresie problemów z pożyczkami, kredytami, spadkami i budżetem domowym.

Uzupełnieniem warsztatów będą wykłady na temat ekonomii na co dzień,  korzystania z produktów bankowych, bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z tych produktów, prawnych aspektów zawierania umów i kwestii spadków.

W ramach projektu odbędzie się wykład  pt. “Pomyśl zanim pożyczysz – czyli jak nie dać się oszukać” który odbędzie się 3 lutego 2016 roku o godzinie 15.30 w auli Domu Rzemiosła (Fundacji FLY w Gdyni, ul. Świętojańska 36/2) i dotyczyć będzie pułapek czyhających na kredytobiorców korzystających z tzw. szybkich kredytów oferowanych przez parabanki.

Bezpłatne wejściówki na wykład czekają do odebrania w biurze Fundacji FLY w Gdyni, ul. Świętojańska 36/2 w godzinach 9.00 – 19.00. Tam również prowadzone są zapisy na udział w  projekcie.