Ośrodek Opiekuńczo-Szkoleniowy “Serafin” zachęca seniorów do udziału w zajęciach nordic walking, czyli marszu z kijkami.

W imieniu Ośrodka Opiekuńczo-Szkoleniowego “Serafin” serdecznie zachęcamy seniorów do udziału w zajęciach nordic walking, czyli marszu z kijkami. Zajęcia poszerzone zostaną o ćwiczenia indywidualne lub w parach z wykorzystaniem sprzętów rehabilitacyjno-fitnessowych.

Spotkanie poprowadzi Joanna Rogowska z “Rusz po Zdrowie”, która prowadzi również zajęcia ruchowe dla grupy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nordic walking to skuteczny sposób na poprawę swojej kondycji oraz recepta na dobre samopoczucie. Niezbyt obciążający marsz z kijkami niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia – to aktywna i zarazem bezpieczna forma spędzania wolnego czasu, idealna dla seniorów.

Nordic walking odbywa się na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, doskonale zatem dotlenia, wzmacnia układ kostno-stawowy, usprawnia pracę serca, a także pozwala się wyciszyć.

Podczas zajęć pokazana zostanie prawidłowa obsługa kijków do nordic walking oraz marszu. Zajęcia poświęcone zostaną również ćwiczeniom indywidualnym i grupowym z wykorzystaniem kijków.

Na miejscu możliwe będzie wypożyczenie kijków do marszu.

Zajęcia odbędą się 11 czerwca 2016 roku, w godzinach 10.00-11.30, na rogu ulic Obr. Wybrzeża-Dąbrowszczaków (koło sklepu Biedronka) w Gdańsku.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel: 514 616 961 lub koordynacja@serafin.info.pl

Pierwsze spotkanie jest darmowe.