Stowarzyszenie Arteria z Gdańska zaprasza seniorów i seniorki – dawniej zatrudnionych w legendarnej Stoczni – do udziału w trzeciej edycji projektu “Stocznia jest kobietą”.

Przez najbliższy rok potrwa trzecia edycja projektu “Stocznia jest kobietą”. Po raz pierwszy będzie on ściśle skierowany do seniorów. Organizatorzy za cel stawiają sobie aktywizację starszych osób zarówno na gruncie społecznym, jak i cyfrowym. Będzie to też okazja, by odtworzyć wspomnienia ze Stoczni Gdańskiej – spisać historie, zebrać dawne zdjęcia oraz dokumenty. Efektem tych prac mają być wydanie książki, realizacja słuchowiska, opublikowanie wywiadów, opracowanie tras spacerowych po terenach spacerowych, a także aplikacja na telefon.

Projekt rozpocznie się od części warsztatowej, w ramach której odbędzie się kilkaset godzin zajęć – wśród nich seniorzy będą mogli wybierać te interesujące ich najbardziej. Można będzie się nauczyć obsługi komputera, przeglądarki internetowej, ale także współtworzenia aplikacji mobilnych, prowadzenia wywiadów czy oprowadzania po trasach turystycznych. Jednocześnie zespół projektowy wraz z seniorami i seniorkami będzie uczestniczył w szkoleniach równościowych, w dziedzinie edukacji międzypokoleniowej oraz z zakresu wykorzystywania nowych technologii w projektach.

W kolejnym etapie projektu zebrana wiedza zostanie wykorzystana przy uwiecznianiu dawnych wspomnień. Przeprowadzane będą wywiady z różnymi dawnymi pracownikami Stoczni. Seniorzy będą uczestniczyć w tworzeniu wszystkich materiałów – od planowania scenariuszy słychowisk po projektowanie aplikacji mobilnej.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać pod numerem telefonu: 502 559 813.
Kontakt mailowy do organizatorów: kontakt@art-eria.pl