Podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Starzenia Się, które odbędzie się w Gdańsku, lekarze i specjaliści będą poruszać ważne kwestie dotyczące chorób wieku podeszłego. W programie znajdą się wykłady oraz warsztaty.

IV Ogólnopolski Kongres Starzenia Się to spotkanie wielu uznanych wykładowców, którzy przedstawią zagadnienia nie tylko z dziedziny kardiologii, hipertensjologii czy neurologii, lecz także psychiatrii (zaburzenia otępienne) czy gastroenterologii (choroba uchyłkowa jelit, zapalenie błony śluzowej żołądka itd.). W tym roku poruszymy tematy, które dotychczas nie były omawiane, również z dziedziny okulistyki (zaćma, jaskra, suche oko, AMD), endokrynologii, angiologii czy hematologii.

Podczas Kongresu przedstawiony zostanie także bardzo istotny problem leczenia bólu u osób starszych leczonych onkologicznie oraz z bólem przewlekłym. Istotną częścią tegorocznej edycji będą warsztaty z zakresu badań EKG, USG oraz leczenia ran.

Ogólnopolski Kongres Starzenia Się odbędzie się w dniach 13-14 maja br. w Centrum Kongresowym PFB, ul. Ołowianka 1 w Gdańsku.

Pierwszego dnia Kongresu rozpoczną się wykłady i sesje dydaktyczne poświęcone diagnozowaniu i leczeniu chorób wieku podeszłego. Specjaliści wskażą między innymi, kiedy należy rozpocząć leczenie nadciśnienia, co należy wiedzieć o niewydolności serca, a także jak skutecznie leczyć zaburzenia żywienia.

Drugiego dnia trwania Kongresu uczestnicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach:

  • “Postępowanie miejscowe i terapia uciskowa w leczeniu żylnego owrzodzenia goleni – jak właściwie leczyć chorego z żylnym owrzodzeniem goleni?” Prowadzący: dr Grzegorz Krasowski; Sala Jazzowa, godz. 8.30-10.00
  • “USG jamy brzusznej – diagnostyka pacjenta 65+.” Prowadzący: dr Andrzej Rykaczewski; Sala Dębowa, godz. 9.00-10.00
  • “Charakterystyczne zmiany EKG, na które należy zwrócić uwagę u pacjenta w starszym wieku.” Prowadzący: prof. Dariusz Kozłowski; Sala Obrad, godz. 9.00-10.00

UWAGA: warsztaty przeznaczone tylko dla osób, które uczestniczą w Kongresie. Liczba miejsc na kursach ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Możliwe jest uczestniczenie tylko w jednych warsztatach – wszystkie kursy odbywają się w tym samym czasie.

Informacje dotyczące rejestracji na spotkania i warsztaty dostępne są na stronie IV Ogólnopolskiego Kongresu Starzenia Się.