Od czasów Zenitha i Zorki, rynek fotograficzny totalnie zmienił swe oblicze. Zalewa nas masa sprzętu, ale i tak każdy już może zrobić zdjęcie telefonem, z czego ochoczo korzystamy. Tylko, że w robionych tak łatwo zdjęciach dawnej magii nam brak. Widzimy ją jednak nieraz na zdjęciach innych. Wy też chcecie ją odzyskać? Weekendowy warsztat we wrocławskim Laboratorium Designu i Sztuki to coś dla Was!

Weekendowy warsztat poprowadzą:

  • Agata Wróblewska – fotograf od ponad 14 lat, zajmująca się fotografią rodzinna i dziecięcą. Organizatorka Akademii Małego Fotografa, prowadząca warsztaty fotograficzne w dolnośląskich przedszkolach.
  • Maciej Borkowicz – fotograf specjalizujący w zdjęciach biznesowych i wizerunkowych. Założyciel AIM-Studio, inicjator spotkań z cyklu PROFEEL, propagujących istotę wizerunku w biznesie.

W czasach dominacji obrazu i ogromnej popularności fotografii organizatorzy warsztatu postarają się przybliżyć uczestnikom jej podstawowe tajniki. Opowiedzą o zaletach i wadach dostępnych na rynku aparatów, przedstawią rodzaje fotografii oraz opowiedzą o tym, co  pasjonuje ich od ponad dekady.

Na zajęciach praktycznych zajmiecie się tematem portretu. Omówicie podstawowe czynniki, na które należy zwracać uwagę wykonując zdjęcia tj.: kompozycja, światło, praca z modelem.  Z każdym z uczestników organizatorzy będą pracować po obu stronach obiektywu, będzie zatem okazja do wcielenia się w rolę fotografa oraz modela. Przedstawione zostaną również możliwości cyfrowej postprodukcji fotografii, co pozwoli na zapoznanie się z całym procesem towarzyszącym fotografii od momentu wykonania zdjęcia do uzyskania odbitki.

Na warsztaty można zapisać się na 3 sposoby: