I to warsztaty darmowe. Odbędą się w najbliższy weekend, 26.11 – 27.11.2016, w godzinach 10.00-16.00. Miejsce spotkania: CRZ Krzywy Komin, przy ulicy Dubois 33/35a  we Wrocławiu. Wszyscy zainteresowani typografią – przybywajcie!

Masz za sobą styczność ze składem dziełowym? To warsztaty są dla Ciebie! Tym razem Laboratorium Designu i sztuki zaprasza do zaprojektowania własnego fontu pod okiem fantastycznego duetu  Macieja Kodzisa i Grzegorza Owczarka. Wpadnijcie na warsztaty do CRZ Krzywy Komin i poznajcie tajniki typografii i stwórzcie autorskie szkice krojów pisma.

Dzień pierwszy

Wstęp teoretyczny: wprowadzenie do FontLaba– przybliżenie zagadnień związanych z OpenType i PostScript– prezentacja nt. konstrukcji znaków, całych pism i ich wpływie na skład.

Zajęcia praktyczne: Przygotowane zostanie kilkanaście analogowych przykładów interesujących, raczej niestandardowych pism dziełowych. Na każdym przykładzie będzie jednak tylko kilka liter z danego kroju. Zadaniem uczestników będzie dokładna analiza konstrukcji otrzymanych liter i rozłożenie ich na części składowe. Na podstawie wyników tej analizy biorący udział w warsztatach rozpoczną dygitalizację pierwszych liter w programie FontLab.

Dzień drugi

Warsztatowicze na podstawie konstrukcji otrzymanych wcześniej i zdygitalizowanych liter rozpoczną pracę nad tworzeniem innych znaków biorąc pod uwagę wcześniej poznane zasady i wytyczne. Wynikiem warsztatów będzie autorski szkic kroju pisma, który można będzie potem samodzielnie (lub w ramach kolejnych spotkań) rozwijać, powiększając go o nowe znaki oraz szlifując te już wykonane.