Od dawna piszesz do szuflady lub dla wąskiego kręgu odbiorców? A może jeszcze brakowało Ci odwagi, by zacząć, choć po cichu od dawna o tym marzysz? Teraz w Łodzi okazja, by wreszcie się ośmielić – w Łodzi rusza cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich przeznaczonych dla osób powyżej 60. roku życia. 

Warsztaty składają się z cyklu 3 spotkań, które odbędą się 22, 24 i 29 listopada w godz. 12.00-15.15. Dla chętnych przewidziano dodatkowe indywidualne konsultacje. Wszyscy uczestnicy warsztatowego cyklu zostaną też zaproszeni na spotkanie integracyjne, podsumowujące projekt. Dostaną na nim wybraną nowość książkową w prezencie.

Początkujący i ci, którzy od dawna piszą w sekrecie – każdy może liczyć na dodatkowe wskazówki, inspiracje i motywację do pracy.

To świetna okazja, by się przekonać, że spisywanie wspomnień i rodzinnych opowieści wcale nie jest trudne, a przynosi mnóstwo satysfakcji. Pod okiem profesjonalnych wykładowców, przy kawie i cieście, będzie można popracować nad stylem i formą krótkich tekstów, które powstaną na zajęciach. W przyjaznej atmosferze będzie można skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień. Inspiracją do snucia własnych opowieści staną się m.in. fotografie z rodzinnych albumów, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat, dzienniki oraz pamiętniki. Każdy uczestnik otrzyma również materiały szkoleniowe i dyplom.

 

obraz_4645

 

Każde zajęcia prowadzą dwie osoby, a w skład zespołu trenerskiego wchodzą:

Anna Błaszkiewicz – skończyła socjologię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, jest dziennikarką i redaktorką, współautorką poradnikowej „Książki o pisaniu”; od 10 lat prowadzi warsztaty twórczego pisania;
Aleksandra Rzążewska – jest psychologiem, dziennikarką i redaktorką, autorką m.in. reportaży, wywiadów, opowiadań dla dzieci, audycji radiowych; od 10 lat prowadzi warsztaty pisarskie dla różnych grup wiekowych;
dr Robert Pruszczyński – jest literaturoznawcą, recenzentem filmowym i książkowym, doktorem nauk humanistycznych, przez 10 lat wykładał na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wspólna praca każdorazowo będzie trwać około 3 godzin zegarowych (plus 15 minut przerwy), a przez następne 45 minut prowadzący będą odpowiadać na indywidualne pytania, doradzać, chętnie podpowiedzą, jak zacząć pisać albo jak poprawić tekst, który już jest gotowy. Organizatorzy, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” i Zespół ds. Seniorów Urzędu Miasta Łodzi, zapraszają osoby, które są gotowe wziąć udział w co najmniej dwóch z trzech spotkań warsztatowych i w spotkaniu integracyjnym.