DJ Wika to najstarsza didżejka w Polsce. 76-latka angażuje się w wiele wydarzeń dla seniorów oraz międzypokoleniowych imprez. W sieci dostępny jest inspirujący film o jej podejściu do życia pt. “Żyj tym, co kochasz”.

DJ Wika to pseudonim artystyczny Wirginii Szmit z Warszawy. Z wykształcenia pedagog – obecnie angażuje się w organizację różnych wydarzeń dla seniorów. Są wśród nich przede wszystkim imprezy muzyczne, z których jest znana, ale również np. Parada Seniorów – wielki pochód, w którym uczestniczyło przed rokiem 5 tysięcy osób. Wszystkie te aktywności łączy chęć aktywizowania starszych osób i przełamania stereotypów dotyczących starzenia się. Swoim przykładem pokazuje, że emerytura może być znakomitym czasem, by korzystać z życia, bawić się i robić coś pożytecznego. W jej życiu dużą rolę odgrywa muzyka, ale również umiłowanie świata. Jakie mają one działanie, jak jej samej dodają one energii – o tym DJ Wika opowiada w filmie “Żyj tym, co kochasz”.

Jeszcze w tym miesiącu DJ Wikę będzie można spotkać w Poznaniu na Targach Aktywni 50+. Wystąpi ona w Sali Ziemi w samo południe, 28 marca 2015 r.

Czytaj też: Parada Seniorów 2017 – seniorzy przejdą ulicami Warszawy

fot. Vimeo