W dniach od 1 do 3 maja 2015 roku w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Dębowy Maj Festiwal, na którym wszyscy chętni, bez względu na wiek oraz kondycję fizyczną, będą mogli skorzystać z szerokiej oferty sportowej.

Dębowy Maj Festiwal to cykliczna impreza, która ma na celu promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną. Stąd też organizatorzy Festiwalu zachęcają do wzięcia udziału w imprezie wszystkie zainteresowane osoby, bez względu na wiek, kondycję fizyczną czy uprawianą dyscyplinę sportu. Spotkanie to będzie również świetną okazją do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem.

Podczas Festiwalu będzie można skorzystać z wielu atrakcji, wziąć udział w pokazach, warsztatach, ćwiczeniach fizycznych oraz zawodach. Zainteresowani aktywnością fizyczną będą mieli okazję do sprawdzenia się w takich dyscyplinach, jak m.in.: nordic walking, siatkówka plażowa, biegi czy kolarstwo.

Festiwal został podzielony tematycznie:

1 maja (piątek) Dzień biegowo-rajdowy

2 maja (sobota) Dzień Flagi

3 maja (niedziela) Dzień Rowerowy

Dębowy Maj Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja 2015 roku nad Pogorią III i w parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Dokładne informacje dotyczące warunków uczestnictwa w Festiwalu oraz pełen harmonogram wydarzeń znajduje się na stronie organizatora:

http://debowymaj.pl/program