Społeczne Towarzystwo Pomocy Geriatrii zaprasza na cykl bezpłatnych wykładów dotyczących zasad prawidłowego żywienia.

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję fizyczną i psychiczną. Dobrze dopasowana i zbilansowana dieta wraz z aktywnością fizyczną jest najskuteczniejszą profilaktyką chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, cukrzyca, dyslipidemia, nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Jej rolą jest również skuteczne leczenie niefarmakologiczne. Pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych!

Na cykl bezpłatnych wykładów (w ramach „Uniwersytetu Możesz Więcej”) zaprasza Społeczne Towarzystwo Pomocy Geriatrii. Na spotkaniach będzie można dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze należy wybierać, a których unikać, jak wyznaczać wielkość posiłków, jakie techniki kulinarne stosować, jak być dobrym konsumentem oraz jak zmieniać swoją dietę w zależności od występujących jednostek chorobowych.

Wykłady poprowadzi dyplomowany dietetyk kliniczny.

Wykłady odbędą się:

• 6 marca (godz. 15.00-16.30) – „Podstawowe zalecenia żywieniowe dla osób dorosłych w Polsce”

• 13 marca (godz. 15.00-16.30) – „Zalecenia żywieniowe w profilaktyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego”

• 20 marca (godz. 15.00-16.30) – „Zalecenia żywieniowe w profilaktyce i leczeniu wybranych chorób cywilizacyjnych (otyłości, cukrzycy, chorób nowotworowych)”

Adres: plac Konstytucji 4 (I piętro), Warszawa.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się pod numerem telefonu: 691 228 692 lub przesłać zgłoszenie na adres mailowy: biuro@stpg.waw.pl. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!