Ostatni weekend września w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury stać będzie pod znakiem seniorów. Najstarsi mieszkańcy miasta zaproszeni zostaną do udziału w bezpłatnych atrakcjach kulturalnych, warsztatach oraz koncertach.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku prezentuje szczególną ofertę dla seniorów, który pragną w ciekawy i inspirujący sposób spędzić ostatni weekend września. Wszyscy mieszkańcy powyżej 60. roku życia mogą wybierać spośród kilku proponowanych wydarzeń.

W dniach 26 i 27 września 2015 roku (sobota i niedziela) w specjalnym występie seniorom zaprezentują się Kurpie Zielone, kabaret Szpilka oraz grupa teatralna Wbrew. Do tego WOAK proponuje mnóstwo warsztatów – tańca ludowego, tworzenia lalek i kukiełek, wytwarzania kwiatów z bibuły i malowania akwarelami. Oprócz tego seniorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych.

Weekend dla seniora odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury Spodki, ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Szczegółowy program znajduje się na stronie Ośrodka oraz w załączniku.

Propozycje WOAKu to część ogólnopolskiego programu “60+ Kultura”, zainicjowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie koncerty i warsztaty są darmowe. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach prosimy o zgłaszanie się osób i zorganizowanych grup wcześniej.

Zgłoszenia przyjmuje Agnieszka Jakubicz, tel. 85 749 60 50, tel./fax 85 744 63 13, e-mail: a.jakubicz@woak.bialystok.pl.