Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok zaprasza na spotkania warsztatowe, podczas których seniorzy dowiedzą się, jak skutecznie działać, załatwiać sprawy i współpracować na rzecz swojej okolicy.

Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok zachęca białostockich seniorów do udziału w otwartych, bezpłatnych warsztatach, podczas których uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób dbać o najbliższą okolicę.

Celem spotkań warsztatowych jest poszerzenie wiedzy o tym, jak można aktywnie działać oraz jak angażować sąsiadów, by wspólnie zmieniać swoje otoczenie.

Tematem rozmów będą nękające seniorów problemy dotyczące najbliższej okolicy – zniszczony rozkład autobusów, wulgarne napisy na przystankach czy przepełnione kosze na śmieci. Seniorzy wraz z prowadzącymi warsztaty zastanawiać się będą, jak rozwiązać podobne problemy, zaś efektem będą wspólne interwencje w sprawach ważnych dla białostockich seniorów.

Spotkania odbędą się w dniach 12-13 listopada 2015 roku o godzinie 10:00 przy ul. L. Zamenhofa 15 w Białymstoku. Każde ze spotkań potrwa 4 godziny z przerwą na ciastko, kawę lub herbatę. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe oraz gadżety.

Trzecie spotkanie, którego termin ustalony zostanie w czasie warsztatów, będzie miało formę plenerową. Uczestnicy spotkają się na wybranym osiedlu, gdzie razem z Fundacją zajmą się praktycznym usuwaniem lokalnego problemu.

W rezultacie Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok pomoże seniorom w załatwianiu spraw z magistratem, ze spółdzielnią czy wspólnotą mieszkaniową. Doradzi, z kim się skontaktować, podpowie jak napisać pismo, w jaki sposób rozmawiać o danej sprawie telefonicznie, albo do kogo i w jakim celu warto pofatygować się osobiście.

Wszelkich informacji udziela i zapisy przyjmuje Sławomir Mojsiuszko – pod numerem telefonu 609 791 782 lub mailowo fundacjamiasto@gmail.com