Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych oraz Stowarzyszenie Akademia Plus 50 zachęcają białostockich seniorów do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń z zakresu aktywności społecznej.

Szkolenie „Aktywni seniorzy – aktywne osiedla” ma na celu wyposażenie seniorów w podstawowe umiejętności angażowania się w sprawy społeczne oraz narzędzia, dzięki którym społeczne działanie w obrębie najbliższego miejsca zamieszkania stanie się prostsze.

Podczas cyklu praktycznych szkoleń seniorzy otrzymają odpowiedzi na pytania, m.in.: Jak współpracować z gminą i instytucjami komunalnymi? Jak współpracować ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi? Jak aktywnie współdziałać na własnym osiedlu? Czy miasto jest otwarte na seniorów? Jaka jest oferta miasta skierowana do seniorów? Czym mogą aktywnie wypełnić swój czas wolny? Jak rozwiązać konkretny problem lokalny?

Szkolenia będą się odbywać w Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych ul. Świętojańska 22 lok. 1 w dniach 23, 24, 25 października oraz 6, 7, 8 listopada.

Szkolenia rozpoczynają się w piątki (23 października oraz 7 listopada) o godzinie 16:00. Zajęcia będą kontynuowane w soboty i niedziele przez cały dzień – od 8.00 do 20.00.

Centrum zapewnia doświadczonych szkoleniowców, materiały szkoleniowe, poczęstunek, kawę oraz herbatę.

Cykl szkoleń ma charakter bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Zapisy i wszelkie informacje pod numerem tel: 609 791 782.