Galeria im. Sleńdzińskich zachęca do udziału w spotkaniach poświęconych poezji ks. Jana Twardowskiego oraz Cezarego Domarusa.

W najbliższy czwartek oraz piątek w Galerii im. Sleńdzińskich odbędą się dwa spotkania poświęcone poezji. Pierwsze z nich skupione będzie na wierszach ks. Jana Twardowskiego, drugie stanie się spotkaniem z poetą i prozaikiem Cezarym Domarusem.

21 stycznia o godz. 18.00 Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza do siedziby przy ul. Waryńskiego 24a na spotkanie „Wszystko się pozmieniało, nie ma małych dworków”. O poezji ks. Jana Twardowskiego w 10. rocznicę śmierci poety, w ramach trzynastego wieczoru z cyklu Dialogi poetyckie, opowiedzą Jerzy Binkowski i Waldemar Smaszcz.

22 stycznia o godzinie 18.00 Galeria im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 zaprasza na Sto tysięcy wierszy: Spotkanie z Cezarym Domarusem (ur. 1966), poetą i prozaikiem pokolenia „Brulionu”, autorem m.in. powieści „Caligari express”, „Wierszy po/lity/tyli/cznych”, „Zwrotek”, czy lirycznych esejów o języku pt. „Podania”. Spotkanie poprowadzi Dawid Bujno.

Wstęp na oba spotkania jest wolny.