Muzealne środy dla seniora to cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowany z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta. Opłata za bilet to symboliczna złotówka.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zachęca seniorów do udziału w wykładach oraz warsztatach poświęconych ciekawym wystawom oraz bogatym zbiorom muzeum. Cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowany został specjalnie z myślą o seniorach.

W marcu odbędą się trzy ciekawe spotkania: warsztaty z tworzenia pocztówek wielkanocnych, wystawa fotograficzna dotycząca Polski Wschodniej oraz wykład opowiadający o dawnych spotkaniach plastycznych.

16 marca 2016 roku odbędą się dwa spotkania. O godzinie 11.00 w Muzeum Historycznym w Białymstoku, ul. Warszawska 37 odbędą się warsztaty z tworzenia pocztówek wielkanocnych. Będzie to kontynuacja poprzednich zajęć, podczas których uczestnicy poznali historię oraz techniki wytwarzania kartek okolicznościowych. Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Zapisy z minimum trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów (85) 74 82 119, kom. 517 484 349.

Tego samego dnia o godzinie 11.00 w Muzeum w Bielsku Podlaskim, Ratusz, ul. Mickiewicza 45 odbędzie się wystawa fotograficzna “Zostały tylko macewy” Grzegorza Pietraszek. Na ekspozycję składa się zbiór fotografii z kirkutów Polski Wschodniej. Pozostałość kulturowego dziedzictwa Żydów jest jedną z fascynacji autora wystawy. Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 45 min.Wymagane są wcześniejsze zapisy osobiście w muzeum lub telefonicznie pod nr tel. 509 336 841.

Ostatnie marcowe spotkanie zaplanowano na 23 marca 2016 roku na godzinę 11.00. W Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17 odbędzie się wykład poświęcony historii jednej z najciekawszych imprez plastycznych w regionie w powojennej Polsce. Brali w niej udział wybitni artyści z kraju i zagranicy, tworząc wiele interesujących dzieł inspirowanych Białowieżą i Puszczą Białowieską. Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Wymagane są wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty Muzeum.