Muzealne środy dla seniora to cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowany z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta. Opłata za bilet to symboliczna złotówka.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zachęca seniorów do udziału w wykładach oraz warsztatach poświęconych ciekawym wystawom oraz bogatym zbiorom muzeum. Cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowany został specjalnie z myślą o seniorach.

Jak co miesiąc zachęcamy do obejrzenia zasobów muzeum. W czerwcu odbędą się spotkania poświęcone najnowszym wystawom muzeum, a także historii miasta.

Muzeum Historyczne w Białymstoku  (ul. Warszawska 37) zaprasza 15 czerwca o godzinie 11.00 na spacer po Rynku Kościuszki.  Uczestnicy spotkania wybiorą się na historyczny spacer wokół zabytkowej architektury położonej w ścisłym centrum naszego miasta.

Wstęp do spotkania odbędzie się w Muzeum Historycznym przy stałej ekspozycji „Białystok – makieta barokowego miasta”. Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Zapisy z minimum trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów (85) 74 82 119, kom. 517 484 349.

Tego samego dnia o godzinie 11.00 w Muzeum w Bielsku Podlaskim (Ratusz, ul. Mickiewicza 45) odbędzie się spotkanie poświęcone wystawie „Moja historia” – wycinanka Olgi Baburyny”. Na wystawie prezentowane są dwa cykle: „Wieże. Drzewa. Wojownicy. Korzenie” oraz „Postacie historyczne”. W ramach spotkania uczestnicy wykonają okolicznościowe kartki zdobione wycinanką.

Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 45 min. Prosimy o wcześniejsze zapisy osobiście w muzeum lub telefonicznie pod nr tel. (85) 730 22 44, 509 336 841.

Natomiast 22 czerwca o godzinie 11.00 w Ratuszu w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10) odbędzie się spotkanie wokół wystawy obrazów Aleksandra Szturmana znajdujących się w kolekcji Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Artysta tworzy barwne pejzaże, wciąż poszukując nowych środków przekazu. Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min.

To ostatnie spotkania przed wakacyjną przerwą. Na kolejne Muzeum zaprasza we wrześniu.