Pokazy filmowe dla seniorów w ramach cyklu „Kina Dojrzałego” to spotkania przed wielkim ekranem organizowane z myślą o osobach starszych. W trakcie przeglądu zostaną zaprezentowane cztery intrygujące filmy: „Szukając Vivian Maier”, „Życie na podsłuchu”, „Mustang” i „Róża”.

– Nasze spotkania filmowe są doskonałą okazją, aby zobaczyć intrygujące filmy i poznać różne sposoby myślenia o historii – zachęcają organizatorzy. –  Goście będą mogli także porozmawiać dziełach, w czasie dyskusji prowadzonych przez Józefinę Bartyzel organizowanych po projekcjach filmowych.

 

Pokazy filmowe dla seniorów: „Szukając Vivian Maier”

Pierwszy pokaz obędzie się 24 października, widzowie obejrzą „Szukając Vivian Maier” (reż. John Maloof, Charlie Siskel). To amerykański film dokumentalny opisujący historię fotografki, która pośmiertnie została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a jej prace wystawiane były w galeriach całego świata.

Sprawdź:  Wszystkie twarze Beaty Tyszkiewicz

Pokazy filmowe dla seniorów: „Życie na podsłuchu”

W kolejną środę, czyli 31 października zostanie wyświetlony film „Życie na podsłuchu” w reżyserii Floriana Henckel von Donnersmarcka. Obraz otrzymał Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczne w 2006 roku. Akcja filmu rozgrywa się w NRD w latach 80. XX wieku i podejmuje temat wpływu sztuki na postępowanie człowieka w warunkach dyktatury.

 

Zobacz:  TOP 5 – kultowe polskie bajki z lat 50. i 60.

Pokazy filmowe dla seniorów: „Mustang”

7 listopada goście będą mogli zobaczyć film „Mustang” – debiut Deniz Gamze Ergüven. Obraz przedstawia życie młodych dziewcząt  w Turcji, pokazuje kontrasty między konserwatywną tradycją a nowoczesną rzeczywistością.

Pokazy filmowe dla seniorów: „Róża”

Jako ostatni – 24 listopada zostanie zaprezentowany film „Róża” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. O powojennych losach mieszkańców Mazur. W rolach głównych: Agata Kulesza i Marcin Dorociński.

Czytaj również: Recepta na młodość Grażyny Wolszczak [WYWIAD]

Fundacja Projekt Starsi wspiera seniorów i walczy z wykluczaniem społecznym osób starszych.

Zajmuje się profilaktyką i ochroną zdrowia osób starszych, wspiera rozwój systemu opieki nad osobami starszymi, przeciwdziała przemocy wobec starszych i aktywizuje ich.

Projekcje będą organizowane w Kinie Elektronik w Warszawie przy ul. Generała Zajączka 7, o godz. 16. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

Karolina Warchoł