Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje z farmaceutką z wrocławskiej Apteki św. Macieja. Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek.

We Wrocławskim Centrum Seniora od 11 kwietnia co tydzień odbywać się będą spotkania z farmaceutką na co dzień pracującą we wrocławskiej Aptece św. Macieja.

Pani Iwona Napierała będzie udzielać informacji na temat prawidłowego zażywania i stosowania leków oraz interakcji zachodzących między przyjmowanymi lekami. Farmaceutka opowie też, jak powinna wyglądać prawidłowo wystawiona recepta, jak długo jest ważna, jak obliczyć odpłatność pacjenta i jak wygląda sytuacja z przepisywaniem leków z refundacją albo na 100 proc.

Udzieli również podstawowych informacji z zakresu profilaktyki najczęstszych chorób, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, astma itp., zarówno poprzez polecenie preparatów dostępnych bez recepty, jak i wskazówki dotyczące zmiany stylu życia oraz diety.

Indywidualne konsultacje odbywać się będą w każdy czwartek w godz. 12.00-13.30 w pok. 21 we Wrocławskim Centrum Seniora (pl. Dominikański 6).

Źródło: Wrocławskie Centrum Seniora