Powiększ rozmiar tekstu

A  A  A
Agnieszka Antosik
Zwolenniczka zasady, że nigdy nie jest za późno na to, by zacząć coś zupełnie nowego i świetnie się tym bawić. W nocy pisze i czyta, zatem czasem zapomina o śnie, w dzień stara się nadążyć za swą dynamiczną rodziną. W przerwach ucieka w góry i na rower.
Agnieszka Dołengiewicz
Nauczycielka jogi. Praktykuje od 15 lat. Na początku joga była dla niej sposobem radzenia sobie ze stresem oraz pracą z ciałem. Teraz jest pasją i sposobem na życie. Gwarantuje zdrowie i radość, dodaje pewności siebie oraz zapewnia psychiczną i fizyczną stabilność. Od 2004 roku regularnie medytuje pod okiem nauczyciela, Sri Janglidasa Maharaja w Indiach.
Agnieszka Woś
Studentka American Studies & Mass Media o zapędach beletrystycznych i podróżniczych, kolekcjonująca doświadczenia jak unikatowe monety. Zafascynowana reklamą, komunikacją i... sikorkami. Autorka bloga www.admazement.blogspot.com oraz głos młodego pokolenia na CafeSenior;)
Aleksandra Zgorzelska
Dziennikarka, seniorka podwójnie ownuczona, ciekawa ludzi, książek, muzyki. Lubi Warszawę i internet, bo otwiera świat i ujmuje lat.
Andrzej Lewandowski
Dziennikarz sportowy. Dziś jeden z seniorów zawodu. Wciąż pisze, bloguje, jest także aktywny na Facebooku.
Andrzej Spyra
Z wykształcenia filolog, z zawodu księgowy, z zamiłowania przedsiębiorca. Pasjonuje się gadżetami, nowymi technologiami, finansami i szermierką.
Anna Łątka
30+ i też nie mogę w to uwierzyć ;) Jestem farmaceutką w jednej z najstarszych aptek w samym centrum Krakowa. Interesuję się farmakologią, dermatologią i opieką farmaceutyczną. Lubię być na bieżąco z wszelkimi nowościami ze świata medycyny, farmacji, nauki, zdrowego żywienia czy fitnessu. Jestem entuzjastką żeglarstwa, dalekich podróży (a im gorsze warunki, tym lepiej), fotografii, tenisa ziemnego. Cały czas się uczę, również języków obcych. Ostatnio wzięłam się za norweski, poza angielskim, niemieckim i francuskim. Mam bzika na punkcie książek, filmów, muzyki i moich kotów. Gram w scrabble i rozkoszuję się w wytrawnym winie i pleśniowych serach. Gdybym miała urodzić się ponownie, wybrałabym południe Francji.
Anna Orzechowska
Zorganizowana polonistka, która “po godzinach” zmienia sukienkę na spodnie i biegnie… na rockowy koncert. Obok muzyki jej pasją jest fitness i zdrowe odżywianie. W tych dziedzinach stara się ciągle dowiadywać nowych rzeczy. Jednak nie w teorii, a próbując ich na własnej skórze!
Anna S. Kowalska
Perfekcjonistka, marzycielka i podróżniczka. Odpowiada za pracę redaktorów CafeSenior i każdą kropkę (nad „i”) w projektach wydawniczych Fabryki Dobrych Rzeczy. Marzy o tym, by robić internety na Karaibach albo... w Birmie. W wolnych chwilach fotografuje swojego psa i dwa koty.
Anna Szumacher
Dziennikarka i autorka opowiadań fantastycznych. Gdy nie pisze, zwykle podróżuje i rozwija swoje pasje jako archeolog. Babcia, fanka telefonów komórkowych, komputerów i stała użytkowniczka programu Skype sprawia, że musi trzymać rękę na pulsie, żeby dotrzymać jej kroku.
Bohdan Roliński
Całe życie zawodowe w dziennikarstwie. Trochę innych doświadczeń, w tym kilka książek napisanych (i wydanych), wiele, wiele kupowanych i wciąż czytanych. Zainteresowania? Rozglądanie się po świecie. Widzieć… Rozumieć… Przynajmniej się starać. I nie patrzeć na zegarek… I nie tetryczeć…
Dusia Angulska
Żeby jasne było od początku, nie lubię gotować, przypraw nie znoszę, a na czekoladę mam uczulenie. Mieszkam na Mazurach, mam dom z ogrodem i w wieku 48 lat postanowiłam udowodnić sobie (i innym też), iż potrafię obchodzić się z internetem, ba, mam nawet coś do zaoferowania. Tak więc zapraszam do mojej domowej pracowni i do ogrodu na kawę...
Ewa Mielnicka
Ma wykształcenie prawnicze, które wykorzystuje w pracy dziennikarskiej. Za najlepszą rozrywkę uważa podróże autem po Polsce i uprawę działki.
Grzegorz Wójcik
Dziennikarz, polonista, miłośnik sztuki i historyk-amator, który z czasem, nie bez bólu, odkrył uroki świata nowoczesnych technologii.
Iwona Hildebrandt
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, miłośniczka podróży, z których przywozi wiele fotografii. Słucha różnych rodzajów muzyki, w zależności od nastroju.
Izabella Piotrowska
Założycielka pierwszego w Polsce gabinetu podologicznego, nazwanego SATIN, w którym pożytkuje swoje bogate doświadczenie zawodowe: to, co robi, jest realizowane z ludźmi i dla ludzi. SATIN zakładała od podstaw, nie mając wzorców, w wieku 50+, i to wcale nie jest koniec jej aktywności, bo plany zawodowe ma bardzo rozległe.
Jacek Krajl
Poeta, prozaik, felietonista. Publikował m.in. w „Tekstualiach”, „Portrecie”, „RED”, „Migotaniach, przejaśnieniach”, „Arteriach”, „Pro Arte”, „Czasie Kultury”, „Gazecie Olsztyńskiej”; debiut książkowy Pudełko na mleczaki (2011 r.); twórca bloga MechanizmSekundy.blogspot.com.
Joanna Kufel
Prawnik z wykształcenia i przekonania. Żyje według dewizy: Co masz zrobić jutro, zrób natychmiast. Lubi porządek, kawę i czekoladę. Po godzinach miłośniczka fitnessu.
Jolanta Czerwińska-Smagieł
Wiek 50 +, w co ciągle nie mogę uwierzyć. A kim jestem? Artystką, czasami podróżniczką zakochaną w gotyckiej architekturze, fotografką, składającą litery w zdania, aby pokazać świat nie tylko obrazem. Moje motto: „Uśmiech jest jedyną walutą, która ma obieg na całym świecie...” (gdzieś przeczytane).
Justyna Walerowska
Idealistka, która głęboko wierzy, że nieszczęście tego świata NIE polega na tym, że łatwiej zrezygnować z dobrych przyzwyczajeń niż z tych złych. W gabinecie „Mój Dietetyk” w Łodzi stara się zmieniać nawyki żywieniowe na zdrowe.
Kaja Chojnacka
Jestem studentką IV roku psychologii, wielką miłośniczka psów i fantastyki. W czasie wolnym gotuję, interesuję się scrabookingiem. Wielką inspiracją i wsparciem jest dla mnie moja mama - od zawsze to ona jest pierwszą czytelniczką wszystkiego, co wychodzi spod mojej ręki.
Karolina Malinowska
Przyrodniczka z natury, miłośniczka zdrowego stylu życia i podróży. Zostawiła za sobą ścisłe centrum dużego miasta i wybrała zieleńsze, pachnące sosnami miasteczko, w którym niebo wydaje się być bliżej chodników i dachów domów, a myśli bardziej klarowne. W wolnych chwilach fotografuje niechciane koty i szuka dla nich nowego domu, chodzi na spacery z psami z okolicznego schroniska i relaksuje się pracą w ogrodzie.
Krystyna Bałakier
Wrocławska stylistka i blogerka modowa, której specjalizacją jest moda dla kobiet w wieku dojrzałym. Tworzy autorskie stylizacje dla kobiet 50+. Posiada duże poczucie smaku, a na swoim bloku Moda po ludzku (balakier-style.pl), chętnie doradza. Swoją wiedzą dzieli się również na CafeSenior.pl. Moda dla 50 latki nie ma przed nią tajemnic. Udowadnia, że moda po 50 nie musi być nudna!
Kuba Ambrożewski
Dziennikarz muzyczny od kilkunastu lat związany z mediami internetowymi, radiem oraz prasą. Zawodowo zajmuje się programowaniem muzyki, prywatnie jest miłośnikiem piłki nożnej.
Kuzynkanetka
Stypendystka ZUS przed czasem, pełna temperamentu dziennikarka, zawsze ceniona za pomysły i ich wykonanie. Dziś - jak sama o sobie pisze - właścicielka założonego na emeryturze "Magazynu zbędnych słów", bloga pisanego z myślą o ludziach mających szerokie horyzonty.
Magdalena Olańska
Dietetyk, diet coach, kognitywistka. Może pochwalić się szerokim i różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach, m.in. na Uniwersytecie w Walencji, gdzie wraz z grupą naukowców z różnych krajów prowadziła badania dotyczące żywności funkcjonalnej. Uczestniczka konferencji, propagatorka zdrowego odżywiania. Brała udział w programach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Obecnie zawodowo zajmuje się pomocą osobom z problemami żywieniowymi.
Małgorzata Chojnacka
Mieszka w Poznaniu, pochodzi z Mazur. Ukończyła kulturoznawstwo na UAM. Dzisiaj opiekuje się mamą, która kiedyś była lekarzem pediatrą a dziś jest osobą dotkniętą chorobą Alzheimera. Ma męża i dwóch synów, jest pewna że świat jest pełen radości i dobrych zakończeń.
Marek Rudnicki
Dziennikarz i redaktor kilku tytułów prasowych (m.in. nieistniejącego już "Sztandaru Młodych"), kolekcjoner autografów, wciąż ciekawy świata wojażer i najprawdziwszy dziadek.
Martyna Dębowska
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pisząca z pasją. Uwielbia bawić się słowem i rzucać się na głęboką wodę, przy czym świetnie pływa. Często zaskakuje, szczególnie samą siebie, codziennie odkrywając w sobie nowe zdolności.
Mira Wakulik
Kulturoznawczyni, socjolożka i feministka. Pasjonatka spotkań z ciekawymi ludźmi, odkrywania nowych trendów i frapujących smaków.
Natalia Golik
Z wykształcenia jestem antropologiem. Ciekawość do świata odziedziczyłam zapewne po dziadku, który uwielbiał podróżować. A że wciąż rośnie we mnie głód wiedzy, studiuję obecnie filologię polską. Dużo czytam, głównie klasykę, kryminały i horrory. Uprawiam przygodowe dziennikarstwo, szukam nowych wyzwań pisarskich. Do zainteresowań należy subtelna obserwacja ludzi - w tramwajach, na ulicy. Służy mi to do tworzenia profilu potencjalnych bohaterów literackich, którzy być może ożyją kiedyś na kartach książki. Z natury jestem melancholijna; dzika, bałtycka plaża to dla mnie kwintesencja spokoju. Lubię zwierzęta, zwłaszcza koty. Weekendy spędzam na wsi, na której się wychowałam.
Pani Basia
Wcześniejsza emerytka, matka czwórki dzieci i męża. Próbuję odnaleźć radość życia w zwykłej szarej codzienności. Kiedyś marzyłam o Borneo i penetracjach archeologicznych, teraz odkrywam bogactwo naszych pól, łąk i lasów - i wykorzystuję to dla zdrowia własnego, rodziny i znajomych. Na emeryturze poznałam krzyżyki, więc wyszywam obrazy, czasem szydełkuję, mam też druty i starą maszynę do szycia. Metodą prób i błędów poznałam Internet i odkryłam tyle pięknych rzeczy, które muszę zrobić, tyle książek, które muszę przeczytać, że już wiem, że długie lata życia przede mną, bo przecież muszę zrealizować chociaż część moich planów.
Paulina Owsińska
Psycholog i dietetyk, która nie znosi być określana „psycholożką” i „dietetyczką”. Przed laty w praktycznym zastosowaniu wiedzy zawodowej upatrzyła sobie receptę na szczęśliwe życie. Teraz już jednak wie, że żadna to recepta, ale poszukiwań nie porzuca. Obecnie zgłębia zastosowanie psychoterapii poznawczo-behawioralnej - znaleźć ją można pod adresem www.duszaicialo.eu. Wierzy, że nic nie dzieje się bez powodu, a szukanie pozytywnych aspektów w każdej sytuacji to najlepsza gimnastyka dla umysłu i balsam dla ducha.
Senior Barista
Aktualności
Dobry duch redakcji serwisu CafeSenior.pl. Czyta maile, pisze, publikuje, sprząta i... oczywiście serwuje kawę!
Tadeusz Mirski
Człowiek Internetu, pasjonat miasta. Uwielbia tworzyć projekty, ustalać strategie, znajdować optymalne rozwiązania. Zawsze ma jakiś pomysł, a może to milion pomysłów? Budzi się rano z uśmiechem na ustach i stara się zostawić po sobie pozytywny ślad.
Tomasz Pik
Tomasz Pik, z wykształcenia inżynier dróg żelaznych, z zawodu nauczyciel angielskiego a z zamiłowania podróżnik, filmowiec, fotograf. Od wielu lat jego filmy podróżnicze z najdalszych zakątków świata cieszą oko widzów telewizji Polvision w Chicago. Od kilku lat wraz ze swoją żoną i wierną towarzyszką życia i podróży opowiada o swoich wojażach na antenie polskiego radia 1030 w Chicago.
Wiesław Gliniak
„Człowiek wielu profesji”, autor i współautor wielu nowatorskich koncepcji z obszaru ICT i mobilnych technologii, takich jak itSPP, let me look, m4me, Lendi, tds. Jako „latarnik” zachęca ludzi w wieku 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Na CafeSenior opowiada o jednej ze swoich pasji i misji, jaką jest szerzenie nowych technologii wśród ludzi po 50. roku życia.
Zuzanna Papiernik
Nauczycielka wychowania przedszkolnego z nauczaniem zintegrowanym, pedagog terapeuta i reedukator. Miłośniczka kolei i Wielkopolski. A także, z różnych względów, spotkań w C@fe Senior.