Wszystko, co musisz wiedzieć o pieluchomajtkach dla seniora

Odparzenia skóry okolic intymnych to częsty problem, z którym spotykają się osoby cierpiące na nietrzymanie moczu oraz ich opiekunowie. Aby zapobiec przykrym podrażnieniom, należy odpowiednio dobrać pieluchomajtki lub majtki chłonne w zależności od stopnia nietrzymania moczu. Nawet osoby z podwyższonym stopniem inkontynencji znajdą dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Czym kierować się podczas wyboru pieluchomajtek?
Aktywny senior

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Jakie są rodzaje pieluchomajtek?

Pieluchomajtki to produkt przeznaczony dla osób leżących i niesamodzielnych. Ich wybór jest uzależniony od stopnia nietrzymania moczu. Możemy wyróżnić stopień lekki, sprowadzający się do niewielkiego wycieku w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, średni, czyli częściowe opróżnianie pęcherza oraz ciężki w przypadku całkowitego opróżniania pęcherza. Pieluchomajtki dostępne są w różnych rozmiarach i poziomach chłonności. W przypadku średniego i ciężkiego nietrzymania moczu, bardzo dobrym rozwiązaniem są pieluchomajtki na rzepy. Ich innowacyjna budowa zapewnia wygodę oraz sprzyja zachowaniu zdrowej skóry. Stanowi także znakomitą barierę ochronną przed przeciekaniem.

Istnieją też produkty dedykowane osobom chodzącym i samodzielnym, czyli majtki chłonne. Przeznaczone są dla osób, które nie mają problemów z samodzielnym poruszaniem się. Majtki chłonne są tak samo wyczuwalne jak zwykła bielizna, zapewniając jednocześnie skuteczną ochronę. W średnim i ciężkim stopniu nietrzymania moczu najlepiej zdecydować się na majtki chłonne o specjalnym wkładzie, który błyskawicznie wiąże nawet duże ilości moczu, izolując go z dala od skóry.

Czym powinny charakteryzować się pieluchomajtki dla seniorów?

Współczesne produkty chłonne znacznie różnią się od niegdyś stosowanych pieluch, które niestety były mało komfortowe dla użytkowników. Dobrym wyborem będą wysokiej jakości pieluchomajtki, które posiadają regulowane rzepy, dzięki czemu można idealnie dopasować je do ciała. Warto pamiętać o tym, że zbyt małe pieluchomajtki mogą powodować podrażnienia, natomiast za duże – nie zapewniać odpowiedniej ochrony przed przeciekaniem. Istotną rolę pełni także materiał, z którego zostały wykonane. Powinien być oddychający i przypominać tkaninę, pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza.

Najczęstszą przyczyną podrażnień w okolicach intymnych jest wilgoć mająca kontakt ze skórą, dlatego warto wybrać pieluchomajtki zapewniające potrójną ochronę. Te kryteria spełnia między innymi TENA Slip ProSkin, o szybkochłonnym wkładzie, błyskawicznie wiążącym nawet duże ilości moczu, dając uczucie suchości. Przeznaczone są dla osób leżących. Ich elastyczność sprawia, że bardzo dobrze dopasowują się do różnych typów sylwetki.

Reklama

Nietrzymanie moczu – pieluchomajtki czy majtki chłonne?

Zarówno pieluchomajtki, jak i majtki chłonne wyposażone są w system kontrolowania nieprzyjemnego zapachu. Czym tak naprawdę różnią się między sobą te dwa produkty? Pieluchomajtki są nieco grubsze i wyposażone w rzepy lub pas biodrowy. Najczęściej wybierane są dla osób leżących i o ograniczonej mobilności. Zapewniają bardzo wysoki stopień chłonności bez ryzyka przeciekania.

Z kolei majtki chłonne zostały stworzone na wzór zwykłej bielizny. Są przeznaczone dla osób mobilnych, opinają ciało, dzięki czemu wkład chłonny nie przemieszcza się poprzez podczas aktywności. Zdejmowanie i zakładanie jest niezwykle proste – mają po bokach szwy, które wystarczy rozerwać. Zarówno pieluchomajtki, jak i majtki chłonne w odpowiednio dobranym rozmiarze pozwalają poczuć się komfortowo użytkownikom, zapewniając maksymalną ochronę. Nie każdy senior z problemem nietrzymania moczu musi używać pieluchomajtek – może się okazać, że wystarczają mu majtki chłonne lub specjalne wkładki. Wszystko zależy od stopnia nietrzymania moczu.

Dobór odpowiednich rozwiązań w przypadku problemów związanych z nietrzymaniem moczu u seniorów nie musi być trudny. Odpowiednia wiedza na temat dostępnych na rynku produktów i prawidłowa pielęgnacja są w stanie skutecznie zadbać o ochronę wrażliwej skóry przed podrażnieniami.

Advertisement

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 6)

16682
Pytanie: Co stosujesz na podrażnienia i otarcia w jamie ustnej?

  Żel stomatologiczny

  Płukanki ziołowe

  Preparaty w sprayu

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!