Pożyczki ratalne na ciężki okres pandemii koronawirusa - czy ma to sens?

Okres pandemii koronawirusa daje się we znaki wielu przedsiębiorcom, pracownikom, a także seniorom. Każdy z nas stara się radzić, jak najlepiej potrafi. Jednak możemy napotkać problemy finansowe, które trudno przeskoczyć. Rozwiązaniem mogą być pożyczki ratalne. Czy jest sens zaciągać takie zobowiązanie w tym okresie?
Pożyczki ratalne

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Jak działają pożyczki ratalne?

Pożyczki ratalne to jeden z produktów udostępnianych przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Często nazywane są alternatywą dla kredytów ze względu na podobne parametry, a także łagodniejsze kryteria stawiane klientom. Pożyczka ratalna będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują większego wsparcia finansowego. Dzięki niej możemy otrzymać nawet do 60 000 zł. Spłata takiego zobowiązania odbywa się w formie równych rat miesięcznych. Każdy wnioskodawca ma możliwość dopasowania ich wysokości do swojego budżetu domowego. Dlatego przed podjęciem decyzji o złożeniu wniosku powinniśmy przeanalizować, jaka kwota pozostaje na naszym koncie po opłaceniu wszystkich dotychczasowych wydatków i zobowiązań.

Wysokość raty jest uzależniona od wybranego okresu kredytowania. Najdłuższy termin spłaty, który można znaleźć na rynku, wynosi 60 miesięcy, czyli 5 lat! Warto zwrócić uwagę na to, że odrzucenie wniosku w banku nie oznacza, że otrzymamy taką samą decyzję w firmie pożyczkowej. Pożyczkodawcy umożliwiają otrzymanie pożyczki ratalnej również osobom starszym, nie ograniczając górnej granicy wieku lub wprowadzając wysoki limit. Nie ulega wątpliwości, że jest to rozwiązanie, które może pomóc w okresie pandemii. Oferty pożyczek ratalnych można znaleźć na stronach porównywarek, na przykład https://pozyczkowy-portal.pl/.

Ile kosztuje pożyczka ratalna? Czy istnieje możliwość odroczenia spłaty?

Należy podkreślić, że firmy pożyczkowe podlegają odpowiednim przepisom prawnym, które ograniczają maksymalną wysokość odsetek oraz pozaodsetkowych kosztów pożyczki. Maksymalna wysokość odsetek nie może być wyższa niż dwukrotność sumy stopy referencyjnej NBP i 3,5 punktów procentowych. Mówi o tym ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 Nr 16 poz. 93). Natomiast pozaodsetkowe koszty zostały obniżone przez wprowadzoną 31 marca ustawę antykryzysową. Jeżeli pożyczka jest udzielana na okres nie krótszy niż 30 dni, wówczas nie mogą być one wyższe od sumy 15% całkowitej kwoty pożyczki oraz 6% tej kwoty w stosunku rocznym. Dodatkowo zastrzega się, że jako klienci nie poniesiemy kosztów pozaodsetkowych wyższych niż 45% pożyczonej kwoty. Bez wątpienia są to atrakcyjne warunki, a szczegółowe wyliczenia można otrzymać, przechodząc na stronę internetową pożyczkodawcy i wybierając określone parametry pożyczki.

Warto również podkreślić, że w okresie pandemii pożyczkodawcy oferują swoim klientom możliwość skorzystania z odroczenia terminu spłaty. Jeżeli w naszym budżecie zabraknie pieniędzy na spłatę raty, na nasz wniosek może ona zostać odroczona o miesiąc lub więcej po ponownej prośbie.

Reklama

Jak złożyć wniosek o pożyczkę ratalną?

Wniosek o pożyczkę ratalną możemy złożyć przez internet. Dzięki temu unikniemy wychodzenia z domu oraz narażania swojego zdrowia. Wystarczy przejść na stronę wybranego pożyczkodawcy, a następnie wykonać kilka prostych kroków. Pierwszy z nich to wybranie kwoty oraz terminu spłaty. W tym miejscu otrzymamy również informacje o kosztach zobowiązania. Jeżeli wszystko nam odpowiada, możemy przejść do wypełnienia wniosku przez kliknięcie przycisk „Złóż wniosek” lub podobnego. Formularz zawiera pytania o dane personalne, adresowe, finansowe oraz kontaktowe. Kiedy je uzupełnimy, możemy przejść do ostatniego etapu, czyli weryfikacji tożsamości. W tym celu należy zrealizować przelew w wysokości 1 gr, 10 gr lub złotówki. Kwota zostanie niezwłocznie zwrócona na konto. Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z aplikacji weryfikacyjnej przez zalogowanie się na konto za pomocą specjalnej podstrony. Każdy z tych sposobów jest całkowicie bezpieczny.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków pozostaje nam czekać na decyzję pożyczkodawcy. Jeśli będzie pozytywna, pieniądze trafią na nasze konto.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!