Planujesz sprzedać mieszkanie? Zobacz, które triki pozwolą Ci zrobić lepsze wrażenie na kupujących

Sprzedaż mieszkania dla wielu osób stanowi jedną z najpoważniejszych transakcji w życiu. To właśnie środki uzyskane z tej operacji trafiają nierzadko jako wkład do budowy wymarzonego domu czy zakup większego „M”. Poznaj kilka trików, za sprawą których oferowane przez Ciebie mieszkanie wyda się bardziej atrakcyjne w oczach potencjalnych kupujących.
Sprzedawanie mieszkania
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Trik numer 1: odsłoń okna

Choć zasłony i firany mogą wydawać się przytulnymi dodatkami wnętrza, podczas prezentacji mieszkania powinny być odsłonięte. W ten sposób zwiększysz dopływ naturalnego światła, przez co optycznie powiększysz swoje pomieszczenia. Sprawisz też, że będą wydawać się bardziej czyste, przejrzyste i świetliste.

Trik numer 2: usuń osobiste rzeczy

Każdy potencjalny kupujący chce poczuć się w oglądanym mieszkaniu jak w swoim przyszłym „M”. Obecność kosmetyków, ubrań, ulubionych płyt czy książek dotychczasowego właściciela może mu to znacząco utrudnić. Wielu seniorów ma tendencję do przywiązywania się do swoich rzeczy, dlatego warto dopilnować, aby zniknęły one z pola uwagi potencjalnych kupujących. Jeżeli tylko możesz, usuń z widoku przedmioty osobiste. Daj swoim odbiorcom pobudzić wyobraźnię. Przekonaj się gdzie znaleźć kupca na mieszkanie? Pomogą Ci w tym bezpłatne ogłoszenia – koniecznie dodaj swoje po wejściu na stronę https://www.bazos.pl/dodaj-ogloszenie.php.

Trik numer 3: dokładnie posprzątaj mieszkanie

Zalegający na listwach przypodłogowych kurz, zapalcowane fronty mebli kuchennych, smugi na oknach i lustrach – żaden z tych widoków nie zachęca do bliższego przyjrzeniu się lokalowi. Zanim wykonasz jakiekolwiek zdjęcia czy umówisz się na spotkanie, koniecznie gruntownie wyczyść wszystkie zakamarki w mieszkaniu. Większość farb ściennych można odświeżyć poprzez punktowe umycie wilgotną ściereczką.

Trik numer 4: zadbaj o przyjemny zapach

Nie tylko płyny do podłogi czy odświeżacze powietrza, ale także zapach świeżego prania potrafią pozytywnie wpłynąć na odbiór wnętrza. Zanim przybędą do niego potencjalni kupcy, koniecznie dobrze przewietrz wszystkie pomieszczenia. Możesz zainwestować też w sojowe świece zapachowe bądź odświeżacze powietrza stosowane do kontaktu. Wybieraj delikatne i nieduszące zapachy. Lokale z rynku wtórnego, często przez dziesięciolecia nieremontowane, a czasem też zaniedbane przez seniorów, mogą wymagać solidnego wietrzenia.

Trik numer 5: zadbaj o oświetlenie

Sztuczne światło jest szczególnie istotne, gdy potencjalni kupujący umawiają się na oglądanie mieszkania w godzinach wieczornych bądź w sezonie jesienno-zimowym, gdy za oknami szybko robi się ciemno. Idealnie, gdy sztuczne światło będzie w tonacji neutralnej, zbliżonej do barwy światła dziennego. Warto pokusić się o wkręcenie żarówki mocniejszej niż ta używana na co dzień. Im lepiej doświetlone wnętrze, tym bardziej będzie sprawiać wrażenie większego i przestronnego.

Trik numer 6: postaw na świeże rośliny i kwiaty

Nic nie robi tak dobrze wnętrzu, jak ustawione na stole świeże kwiaty, na przykład bukiet róż czy tulipanów. Aktualne trendy wnętrzarskie zachęcają również do wybierania zielonych roślin doniczkowych, które tworzą przyjazny mikroklimat we wnętrzu i wizualnie je ocieplają. Rośliny ustawione w wiklinowych doniczkach, powieszone w osłonkach pod sufitem, zdobiące pomieszczenia strefy dziennej, ale również balkon będą prezentować się wspaniale.

Więcej z kategorii
Przeczytaj artykuł
Nadzieja na pokonanie alzheimera
Przeczytaj artykuł
Ulgi i zniżki dla seniorów, sprawdź co Ci się należy
Przeczytaj artykuł
Rośnie zadłużenie polskich seniorów
Powiązane artykuły
Rzeźby lodowe w Poznaniu - zdjęcia
Masło orzechowe pozwoli wykryć Alzheimera?
Masz podwyższony cholesterol? Zobacz, co radzi Ci lekarz
Jan Morawiec złotym medalistą maratonu w Brazylii!

Czym jest long covid? 😷
Trwa nawet do 12 tygodni 🤧