Oczyszczacz powietrza - 3 powody by kupić go do mieszkania

Zanieczyszczone powietrze w naszym mieszkaniu może być powodem powstania wielu dolegliwości na tle zdrowotnym. Przedstawiamy 3 powody, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza.
Oczyszczacz powietrza

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym domu. Jest ono przydatne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wilgotność powietrza w naszym mieszkaniu zmniejsza się, co powoduje nagromadzenie się większej ilości pyłów, bakterii oraz dymu powodujących alergię. Oczyszczacz powietrza kontroluje jakość powietrza w mieszkaniu, filtruje je i usuwa zanieczyszczenia. W urządzenie wbudowany jest wentylator, który wymusza obieg powietrza. W trakcie tego procesu powietrze dostaje się do urządzenia i jest oczyszczane. Sprzęt eliminuje zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak kurz, dym, spaliny oraz bakterie, wirusy, jak i sierść zwierząt domowych. Oczyszczacze powietrza dedykowane są między innymi alergikom. Pamiętajmy jednak, że nie spowodują one wyleczenia alergii, a jedynie złagodzą jej objawy.

Zadbaj o zdrowie rodziny i ciesz się świeżym powietrzem! Na eldom.eu znajdź praktyczny oczyszczacz powietrza i pozbądź się szkodliwych substancji. Wybierz produkt odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb.

3 powody, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza

  • Powietrze wolne od pyłów zawieszonych. W sezonie jesienno-zimowym ilość pyłów zawieszonych w powietrzu gwałtownie rośnie. Ich wdychanie skutkuje podrażnieniem śluzówki nosa, gardła oraz gałki ocznej, szczególnie w połączeniu z suchym powietrzem. Usunięcie pyłów zawieszonych pozwala na swobodne oddychanie i wyeliminowanie objawów przypominających infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Przy silnie zanieczyszczonym powietrzu u niektórych osób dochodzi nawet do gorączki.
  • Powietrze wolne od alergenów. Tylko alergicy wiedzą, jak trudne jest ich funkcjonowanie w otoczeniu pełnym alergenów. Permanentny katar, kaszel, podrażnienie spojówek, duszności przechodzące w astmę to tylko niektóre objawy. Oczyszczacz powietrza jest dla takich osób wybawieniem od codziennych kłopotów. Alergie dotyczą nie tylko sezonu wiosenno-letniego. Z uczuleniem na roztocza kurzu i sierść zwierząt trzeba się zmagać cały rok.
  • Powietrze wolne od kurzu. Kurz jest jednym z alergenów i choćby dlatego warto zawalczyć o usunięcie go z powietrza. Jednak ta walka ma też aspekt dodatkowy. Mniej kurzu w powietrzu to mniejsza jego ilość na meblach, co na pewno docenią panie domu.

Reklama

Ile kosztuje oczyszczacz powietrza?

Ceny oczyszczacza powietrza będą różniły się ze względu na markę i model urządzenia, a także liczbę funkcji. Sprawdzony i niezawodny oczyszczacz powietrza można kupić już za nieco ponad 400 złotych. Czasami możemy trafić na ciekawe promocje online.

Sprzęt można zakupić zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Pamiętajmy, że warto zainwestować w dobry sprzęt, który będzie służył nam latami.

 Przeczytaj także: Jaki oczyszczacz powietrza najlepiej sprawdzi się podczas sezonu grzewczego i nie tylko?

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Pytanie: Do czego służy Ci telefon?

  Dzwonienia

  Dzwonienia i wysyłania wiadomości

  Dzwonienia, wysyłania wiadomości i robienia zdjęć

  Dzwonienia, wysyłania wiadomości, robienia zdjęć i korzystania z Internetu (w tym mediów społecznościowych)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!