} ?>

Elektryczne szczoteczki do zębów - dlaczego są lepsze od zwykłych?

Jeśli marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, to musisz regularnie myć zęby przy użyciu dobrej szczoteczki. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele elektryczne, ponieważ są łatwe w obsłudze i umożliwiają dokładne wyczyszczenie zębów, przestrzeni międzyzębowych, języka i dziąseł. Co jeszcze sprawia, że szczoteczki elektryczne są lepsze od zwykłych?
Elektryczne szczoteczki do zębów
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Elektryczna szczoteczka do zębów wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne, dzięki czemu efektywniej usuwa brud, osad i resztki jedzenia z zębów niż tradycyjna szczoteczka manualna. Nowoczesne modele są wyposażone w wiele innowacyjnych funkcji. Na rynku znajdziesz elektryczne szczoteczki do zębów z czujnikiem siły nacisku i timerem. Jak wybrać idealny produkt? Podpowiadamy!

Kiedy warto sięgnąć po szczoteczkę elektryczną?

Specjaliści utrzymują, że zęby powinno się myć minimum 2 razy dziennie przez co najmniej 2 minuty. W uzasadnionych przypadkach możesz to jednak robić częściej. Jeśli używasz zwykłej szczoteczki, to może być Ci trudno w tym czasie dotrzeć do wszystkich zakamarków. Modele manualne są mniej poręczne, a ich stosowanie wymaga użycia większej siły i często jest po prostu niewygodne.

Tymczasem elektryczna szczoteczka do zębów ma wbudowane różne tryby szczotkowania, dzięki czemu z łatwością dostosujesz intensywność ruchów główki do swoich potrzeb. Po wyjątkowo obfitym posiłku możesz wybrać tryb szybki, a jeśli chcesz tylko delikatnie odświeżyć język, podniebienie lub dziąsła, to skorzystaj z trybu wolnego. W elektrycznej szczoteczce do zębów znajdziesz pojemny akumulator, który możesz wygodnie ładować w nocy. Dzięki wydanej baterii Twoja ręka nie zmęczy się podczas mycia zębów, a urządzenie będzie zawsze gotowe do użycia.

Szczoteczka elektryczna - uniwersalne rozwiązanie na lata

Choć zwykłe szczoteczki są zdecydowanie tańsze od elektrycznych, to jednak trzeba je też dużo częściej wymieniać. Mając model elektryczny, możesz korzystać z wymiennych wkładów. W takim wypadku nie musisz się ograniczać do jednego rodzaju twardości włosia. W zestawie możesz mieć kilka różnych główek o odmiennych parametrach i używać ich zamienne w zależności od preferencji i stanu zdrowia. Co jeszcze sprawia, że szczoteczka elektryczna jest lepsza od manualnej? Podstawowe zalety tego rozwiązania to:
 

  • większa dokładność
  • lepsza wydajność
  • duży wybór wymiennych wkładów
  • praktyczne funkcje
  • wszechstronne zastosowanie

Szczoteczka elektryczna do zębów może Ci dobrze służyć przez wiele lat. Dzięki niej Twoje zęby będą wyraźnie bielsze i zdrowsze. Pamiętaj, że wkłady powinno się wymieniać co najmniej raz na trzy miesiące. Jednocześnie to ważne, aby regularnie ładować szczoteczkę i nie zostawiać jej podpiętej do prądu, gdy nie ma takiej potrzeby.

Nowoczesne szczoteczki elektryczne są lekkie i poręczne. W zestawie znajdziesz też praktyczne etui, które świetnie sprawdzi się w podróży. Mając takie urządzenie, sprawnie umyjesz zęby i uchronisz swoje dziąsła przed bolesnymi podrażnieniami.

Powiązane artykuły
Blog medyczny
Blog medyczny - sposób na promowanie przychodni i usług medycznych