Dywersyfikacja, czyli łączenie inwestycji na lukratywnych przykładach

Wielu przedsiębiorców stawia sobie podstawowe pytanie: w co zainwestować swój kapitał? W poradnikach przedsiębiorczości pojawia się termin dywersyfikacja i dotyczy on inwestycji. Czym jest wspomniany termin i jak pomaga w inwestowaniu?
Inwestowanie w nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Zróżnicowanie portfela inwestycyjnego nazywamy dywersyfikacją. Jest to zabieg polegający na lokowaniu kapitału w różnych gałęziach przemysłowych, usługowych czy handlowych jednocześnie. Inwestowanie w nieruchomości, branżę motoryzacyjną czy młode firmy powoduje, że kapitał przeznaczony na rozwój przedsiębiorczości jest rozłożony na różne profesje, sektory, a nawet dziedziny. W przypadku niepowodzenia inwestycyjnego w określonej branży, firmie zawsze istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne inwestycje okażą się rentowne. Dywersyfikacja minimalizuje ryzyko utraty całego kapitału inwestycyjnego, zwiększa szansę na powodzenie kilku projektów jednocześnie i pozwala na rozwój firmy. Im więcej działów inwestycyjnych, tym szerszy rynek można obsłużyć. Jak działa dywersyfikacja inwestycji? Opowiemy na dwóch przykładach.

Zainwestować można na Mazurach

Marina Ryn to pierwszy rodzaj inwestycji, który może się bardzo opłacić. Dlaczego? Inwestycja w kompleks turystyczny i rehabilitacyjny pozwala na lokowanie kapitału w różnych sektorach. Nie trzeba kumulować wszystkich finansów w jednej nieruchomości czy usłudze.

Niskie ryzyko niepowodzenia jest związane z potencjalnie dużym zyskiem. Przewidywany zysk z inwestycji to przedział 8-20% zainwestowanych funduszy. Do tego istnieją opcje inwestycji krótko i długoterminowych. Wszelki informacje na temat projektu można znaleźć na stronie https://optimalpartners.pl/marina-ryn/.

Coś dla miłośników górskich stoków narciarskich

Oczywiście inwestycje można przenieść w innym kierunku geograficznym i wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu. Góry, bo o nich mowa to kolejne miejsce, gdzie turystyka kwitnie cały rok.  Kudowa Zdrój St George to miejsce, gdzie można również zainwestować w nieruchomości pod wynajem. Stopa rentowności to 7%, a turystów przyciągać będzie SPA, stoki narciarskie, górskie trasy wycieczkowe, trasy rowerowe czy uzdrowiska i centra rehabilitacji. Szczegóły samego wynajmu, projektu oraz regulamin można znaleźć na stronie https://optimalpartners.pl/st-george-kudowa-zdroj/.

Dywersyfikacja inwestycji, to inwestycje w swoją przyszłość. Im szerzej przedsiębiorca ulokuje kapitał np.:  inwestycja w wynajem domków czy inwestycja w hotel, tym ma większą pewność, że lokowanie funduszy będzie rentowne. Przy tym jednak należy pamiętać, że pomoc inwestycyjna uznanego i doświadczonego partnera w obcych obszarach dla inwestora, może okazać się bezcenna.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!