Dla kogo materace visco? Na najczęściej zadawane pytania odpowiadają specjaliści z SleepMed

Dobór odpowiedniego materaca zawsze stanowi wyzwanie dla osób, które nie są częścią branży i nie znają rynku, a zwłaszcza jeśli ktoś wymienia materac raz na kilka lat i nie śledzi aktualnych trendów. A te przez ostatnie lata znacznie się zmieniły i popularne niegdyś materace sprężynowe zostały zastąpione nowocześniejszymi konstrukcjami, które opierają się na wykorzystaniu wypełnienia w formie pianki wysoko- i termoelastycznej. Na jaki jednak rodzaj warto się zdecydować i co będzie istotnymi dla danej osoby atutami materaca? Na te i inne pytania odpowiadają specjaliści SleepMed, marki będącej liderem w branży, której produkty znalazły uznanie zarówno wśród zwykłych użytkowników, jak i tych, którzy szukają materaca specjalistycznego.
materace visco

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Odpinany top i 7 stref twardości, czyli materace visco z wieloma funkcjami zwiększającymi komfort

Jednym z ważniejszych elementów przy wyborze właściwego materaca jest jego stopień twardości, czyli to, jak mocno będzie się uginał pod wpływem ciężaru. W zależności od rodzaju wypełnienia (wkładka sprężynowa, piankowa lub obie na raz) dostajemy konstrukcję przystosowaną do potrzeb różnych użytkowników, dlatego ważne jest to, by dane modele była dostosowane do wymagań osób, które będą z materaca korzystać. W przypadku marki SleepMed stosuje się różnego rodzaju wkładki, by twardość konkretnych modeli dało się łatwo regulować, czy to przed zakupem (ilość sprężyn kieszeniowych), czy też po tym, gdy materac trafił już do sypialni.

Dlatego właśnie materace visco mają odpinany top, który pozwala na łatwą zmianę stopnia wgłębiania się pianki, nie wpływając przy tym na inne cechy konstrukcji, takie jak 7 stref twardości rozlokowanych na całej jej długości. Dzięki temu kluczowe części ciała mają zapewnione odpowiednie podparcie, a mięśnie mają okazję się zregenerować. Materac piankowy marki SleepMed pozytywnie wpływa również na osoby skarżące się na bóle kręgosłupa – zastosowanie pianek wysoko- i termoelastycznych pozwala zachować odpowiednią pozycję ciała przez cały okres trwania snu.

Czy materace piankowe marki SleepMed są przyjazne dla alergików?

Możliwość odpięcia topu w serii materacy piankowych marki SleepMed to nie tylko możliwość zmiany poziomu twardości czy wykorzystanie wierzchniej warstwy, jako dodatkowej nakładki na kanapę, która pełni rolę łóżka. Daje to również możliwość zadbania o lepszą higienę danej konstrukcji, w czym pomaga również technologia Airforce, czyli system specjalnych kanałów wentylacyjnych wewnątrz kolejnych warstw pianki. Pozwala to na swobodniejszy przepływ powietrza i zapobiega rozwojowi pleśni, bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów.

Ta kwestia będzie szczególnie istotne dla alergików i osób mających dzieci, które są szczególnie narażone na negatywny wpływ tego typu niepożądanych elementów. Dużym atutem materacy SleepMed Comfort Plus, Premium Plus i Supreme Plus w tym temacie są również pokrowce z dzianiny Probiotex, które pozwalają na dostarczenie większej ilości powietrza do wnętrza konstrukcji, czyniąc ją świeższą i bardziej pachnącą.

Materace visco marki SleepMed do zastosowań specjalnych

Wykorzystanie pianek o wysokiej elastyczności pozwoliło na zastosowanie materacy visco marki SleepMed w łóżkach szpitalnych, które zostały wyposażone w mechanizmy umożliwiające regulację kąta nachylenia zagłówka. Materac dobrze współgra również z dodatkami, na przykład w formie poduszki, by zapewnić użytkownikowi jeszcze większy komfort.

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!