Czym kierować się podczas zakupu materaców dziecięcych

Jakościowy sen jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dzieci. To właśnie nocą zachodzą intensywne procesy regeneracyjne, wydziela się hormon wzrostu, a w mózgu konsolidują się ślady pamięciowe. Jak wybrać materac dla dziecka, by zapewnić mu optymalne warunki do wypoczynku? Sprawdzamy.
Czym kierować się podczas zakupu materaców dziecięcych

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

1. Twardość materaca

Jednym z kluczowych czynników, które musisz wziąć pod uwagę, wybierając materac dla dziecka jest jego twardość. Materac źle dobrany pod kątem gęstości może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia i rozwoju twojej pociechy. Na zbyt miękkim wkładzie ciałko dziecka się zapada, co powoduje, że kręgosłup nienaturalnie się wygina, a mięśnie kurczą się i spinają. Z drugiej strony, twarde podłoże jest nie tylko niekomfortowe, ale także wywiera nadmierny nacisk na ciało, blokując swobodny obieg krwi.

Wybór materaca, który zatroszczy się o zdrowy kręgosłup dziecka powinien być podyktowany przede wszystkim masą ciała małego śpiocha. Zasada jest prosta - im cięższe dziecko, tym twardszego podłoża i większej podpory potrzebują jego plecy. W większości przypadków dobrze sprawdzi się sprzęt o średniej twardości (nie za twardy, nie za miękki) taki jak materac Safty Smyk marki Hilding.

2. Wysoka jakość materiałów

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa na materiały, z którymi ma kontakt. Sztuczne, nisko jakościowe surowce użyte do produkcji materacy i pokrowców mogą podrażniać delikatną skórę, a także wywoływać niepożądane reakcje alergiczne. Decydując się na zakup wypełnienia do dziecięcego łóżka, zwróć szczególną uwagę na jego skład. Gwarancją bezpieczeństwa jest wybór sprzętu do renomowanej firmy typu Hilding, której rozwiązania przetestowało już tysiące klientów na całym świecie.

Materac piankowy Safty Smyk otrzymał pozytywną opinię Matki i Dziecka. Materiały, z których wykonane jest rozwiązanie spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa - są antyalergiczne i nie zawierają szkodliwych substancji, a tym samym są odpowiednie dla każdego malucha.

Reklama

3. Przewiewność wkładu

Na rynku dostępnych jest wiele materacy o różnym wypełnieniu - materace piankowe, sprężynowe, lateksowe i hybrydowe. Rodzaj wkładu przesądzi nie tylko o wygodzie użytkowania, ale także o właściwościach higienicznych konkretnego modelu, co jest istotne zwłaszcza w przypadku małych dzieci i nastolatków.

Dla dzieci polecane są materace wykonane z elastycznej pianki. Materiał piankowy, odpowiednio cięty i perforowany, ułatwia przepływ powietrza wewnątrz materaca, dzięki czemu sprzęt jest przewiewny i nie dopuszcza do gromadzenia się wilgoci.

4. Wytrzymałość sprzętu

Każdy rodzic zgodzi się, że materac dla dziecka powinien być przede wszystkim trwały. Sprzęt do pokoju dziecięcego jest szczególnie narażony na eksploatację i nieroztropne uszkodzenia. W wyborze rozwiązania warto postawić na materiały o wysokiej jakości takie jak pianki wysokoelastyczne, które przełożą się na długie użytkowanie materaca.

Materace z pianki są cenione ze względu na swoją wytrzymałość. Materiał piankowy nie odkształca się bowiem tak łatwo jak klasyczne rozwiązania sprężynowe. Po nocnym wypoczynku pianka szybko wraca do wyjściowego kształtu. Na żywotność materaca dodatkowo wpływa możliwość jest dwustronnego stosowania, co oferuje model Safty Smyk. Regularne odwracanie o 180 stopni sprzyja lepszej wentylacji i hamuje proces zużywania się sprzętu.

5. Materac zaprojektowany z myślą o dzieciach

Materace przeznaczone dla dzieci różnią się na pierwszy rzut oka. Safty Smyk, materac dziecięcy na sennamaterace.pl, posiada np. nieco wyższe boki, przez co jego kształt przypomina łódkę. Taka konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo, znacząco utrudniając wypadnięcie dziecka z łóżka. Pokrowiec dołączony do materaca Safty Smyk ma ponadto atrakcyjny design w dziecięce wzroki, który podbije serca każdego małego brzdąca.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!