} ?>

65 lat to ostatni moment na zakupienie ubezpieczenia na życie!

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe w niespodziewanych sytuacjach w życiu, np. po poważnym zachorowaniu czy utracie pracy. Dzięki polisie można uzyskać świadczenie, które pozwoli przetrwać trudne chwile. Jednak zakup tego produktu jest możliwy wyłącznie do momentu ukończenia 65. roku życia. Zastanawiasz się, co dalej? Czy można mieć ubezpieczenie po przejściu na emeryturę? Sprawdź.
Ubezpieczenie 65 lat
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Jakie ubezpieczenie na życie mogą wykupić osoby po 65. roku życia?

65 lat to maksymalny wiek, w którym można zawrzeć umowę na klasyczną polisę na życie. Po przekroczeniu go można skorzystać z ubezpieczenia na życie dla seniorów. Ten produkt w podstawowym zakresie zabezpiecza finansowo rodzinę seniora na wypadek jego śmierci. W rezultacie bliscy nie muszą się martwić np. o to, skąd wziąć środki na pokrycie kosztów związanych z jego pochówkiem.

Jednak zakres ochrony polisy dla starszej osoby może zostać rozszerzony. Wystarczy, że zawrze się dodatkowe umowy ubezpieczenia, np. na wypadek:

  • poważnego zachorowania,
  • hospitalizacji,
  • doznania uszczerbku na zdrowiu w nieszczęśliwym wypadku,
  • przejścia operacji chirurgicznej.

Wówczas senior może ubiegać się o odszkodowanie, a uzyskanie pieniądze wykorzystać np. na pokrycie kosztów rehabilitacji czy wynajmu niezbędnego sprzętu medycznego.

Co ważne, po wykupieniu ubezpieczenia dla starszej osoby można otrzymać również wsparcie finansowe po śmierci krewnych – np. małżonka, dziecka lub wnuka. Dodatkowe pieniądze mogą być potrzebne np. na pokrycie kosztów pomocy psychologicznej.

Od czego zależy cena ubezpieczenia dla seniora?

Zastanawiasz się, ile zapłacisz za polisę dla seniora? To zależy m.in. od:

  • indywidualnej polityki towarzystwa ubezpieczeniowego (TU) – każda firma inaczej oblicza ryzyko objęcia starszej osoby ochroną. Dlatego cena polisy może znacznie się różnić w zależności od tego, gdzie wykupisz ubezpieczenie;
  • stanu zdrowia seniora - aby go ustalić, TU może zażądać wypełnienia ankiety medycznej lub wykonania badań lekarskich. Jeśli ubezpieczony cierpi na wiele chorób przewlekłych, firma może odpowiednio podnieść składkę;
  • zakresu ochrony - im szerszy wariant ubezpieczenia, tym lepsze zabezpieczenie. Jednak wprost proporcjonalnie rośnie też cena polisy;
  • wysokości sumy ubezpieczenia, czyli maksymalnej kwoty odszkodowania, które można uzyskać po zdarzeniu objętym ochroną – im jest niższa, tym mniejsza składka za polisę.

Dodatkowo warto pamiętać, że na tańsze ubezpieczenie mogą liczyć seniorzy, którzy dopiero przeszli na emeryturę, czyli tuż po 65. urodzinach. Wiele firm oferuje osobom w tym wieku dodatkowe usługi, np. ochronę od uszczerbku na zdrowiu, za darmo. Z tych powodów nie warto zwlekać z zakupem polisy.

Gdzie kupić ubezpieczenie dla seniora?

Jesteś zainteresowany zakupem polisy na życie dla seniora? Ciekawe oferty można znaleźć w internetowej porównywarce ubezpieczeń. To proste w obsłudze narzędzie, które jest dostępne np. na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.

Aby z niego skorzystać, wystarczy wypełnić formularz na stronie. Po zebraniu informacji przedstawi oferty dopasowane do Twojej sytuacji. Na koniec pozostanie wybrać najlepszą propozycję i umówić się na niezobowiązującą rozmowę z ekspertem. Po ustaleniu szczegółów pomoże on zawrzeć umowę.

Polisa dla seniora może zapewnić Ci poczucie bezpieczeństwa po przejściu na emeryturę. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie. 

Więcej z kategorii Ubezpieczenia
OC na raty - czy to się opłaca?
OC na raty
Ile kosztuje polisa na życie?
Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów - czy wiek ma znaczenie?
Powiązane artykuły
Starsze małżeństwo u doradcy kredytowego
Ubezpieczenie kredytu: co daje, jak działa, ile kosztuje
Co to jest pudełko życia?
Seniorzy a ubezpieczenie zdrowotne
OC dla seniorów
Polisa OC - dla seniorów najtańsza!
Ubezpieczenie 65 lat
65 lat to ostatni moment na zakupienie ubezpieczenia na życie!