Archipelag Pokoleń to propozycja zajęć i twórczych aktywności skierowana do warszawiaków po 50. roku życia.

Projekt skierowany jest dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać, szukają dla siebie nowej formuły edukacji, inspirujących pomysłów na swoją własną aktywność. Chcemy zbudować ciekawy program dla osób zainteresowanych zmianami, jakie zachodzą we współczesnym świecie, ale też takich, które chciałyby bliżej poznać i aktywnie zaangażować się w działalność społeczną i kulturalną.

Szczególnie zapraszamy tych, którzy są ciekawi spotkań, rozmów z młodymi ludźmi, którzy lubią dyskutować i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Kurs jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego przy wsparciu finansowym Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Uczestnicy kursu wezmą udział w różnorodnych działaniach edukacyjnych: wykładach, warsztatach, wizytach w organizacjach pozarządowych i instytucjach kultury oraz dyskusjach. Mają one umożliwić osobom 50+ dalszy rozwój, realizację swoich pasji, zachęcić do aktywności społecznej oraz pomóc w skuteczniejszym budowaniu dialogu międzypokoleniowego.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, dwa razy w tygodniu w godzinach przyjaznych dla osób dojrzałych.

Kurs trwa od 27 lutego do 15 czerwca 2013

W trakcie pilotażu kursu w 2012 r. uczestnicy odwiedzili m.in.: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Operę Narodową oraz CSW. Wzięli udział w trzech dyskusjach: seks, szczęście, społeczeństwo. Mieli okazję poznać, jakie działania dla osób po 50. roku życia proponuje Ośrodek Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich oraz Fundacja Culture Shock.

Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ‘ę’

Partner: Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013

Kontakt: archipelag@e.org.pl tel. 663-654-763

http://archipelagpokolen.pl/