To Twe ciche marzenie, nigdy ni zrealizowane? Jeżeli jeszcze masz na swym koncie doświadczenia z pracą w gastronomii, restauracji, barze itp., to stanowczo jest to okazja dla Ciebie: warszawski Teatr Studio poszukuje seniorów, którzy mieli w swoim życiu doświadczenie kelnerskie!

Teatr Studio poszukuje seniorów do współpracy przy tworzeniu najnowszego spektaklu pt. Berlin Alexanderplatz.

Seniorzy w adaptacji niemieckiej powieści

Będzie to adaptacja jednej z najgłośniejszych niemieckich powieści. To jest opowieść o Franciszku Biberkopfie – byłym robotniku przemysłu cementowego w Berlinie. Właśnie zwolniono go z więzienia, gdzie siedział z powodu dawniejszych wydarzeń. I oto znów stoi na berlińskiej ulicy i chce być porządny. Alfredowi Döblinowi udało się stworzyć wyjątkowy portret międzywojennych Niemiec, portret niepokojąco dziś aktualny. W opisywanym przez Döblina Berlinie lat 20. XX wieku, bardzo często odkrywamy nasz współczesny świat. Dzięki swojej unikalnej formie Berlin Alexanderplatz od lat fascynuje twórców teatralnych i filmowych. Na jego podstawie powstał m.in. świetny serial w reżyserii Rainera Wernera Fassbindera i głośny spektakl w reżyserii Franka Castorfa. W Polsce z powieścią Döblina nie zmierzył się dotychczas nikt, a spektakl Natalii Korczakowskiej będzie jej pierwszą realizacją.

Dyrektor artystyczna Teatru Studio i reżyserka spektaklu Natalia Korczakowska, pragnie zaprosić 5-6 statystów na próby od dnia 16.01.2017. Za każdą próbę przewidziana jest zapłata, a za każdy spektakl z udziałem seniorów-statystów – 100 zł.

Zainteresowanych prosi się o kontakt z Magdaleną Grabowską tel. +48 663 770 850 magdalena.grabowska@teatrstudio.pl