Jakie ciekawe wydarzenia dla seniorów czekają nas w nadchodzącym tygodniu? O czym warto się dowiedzieć i o czym pamiętać? Zapraszamy do lektury przeglądu 5 rzeczy, które warto wiedzieć w tym tygodniu: 15-21 września 2014 r. Poleca CafeSenior.

Dni Seniora we Wrocławiu

To najważniejsze wydarzenie dla seniorów we wrześniu. W tym tygodniu ruszają Dni Seniora w stolicy Dolnego Śląska. Na piątek zaplanowano Marsz Kapeluszy połączony z próbą pobicia rekordu Guinnessa, a na niedzielę – targi dla seniorów. Atrakcji aż do końca miesiąca będzie bez liku, warto w nich wziąć udział!

Sprawdź 5 wydarzeń podczas Dni Seniora, które polecamy najbardziej!

Book Challenge

Łańcuszki internetowe to przekazywane sobie wzajemnie przez internautów informacje lub wyzwania. Czasem mogą być niebezpieczne, szkodliwe, ale bywają też takie bardzo pożyteczne i rozwijające. Tak jest z Book Challenge. Internauci wypisują książki, które miały na nich największy wpływ i zapraszają do wyzwania swoich znajomych i przyjaciół. A jakie książki Państwo byście wypisali?

Alzheimer – coraz poważniejszy problem

W najbliższą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Ta choroba jest coraz większym problemem na świecie. Już teraz należy do najczęstszych przyczyn zgonu, a liczba chorych wzrasta. Niestety choroby nie można leczyć ani nie da się spowolnić jej rozwoju. Można natomiast dzięki aktywności w starszym wieku, np. nauce języków czy grze na instrumentach, zmniejszyć jej ryzyko.

Sztuki oswajanie w Krakowie

Świetną okazją do rozwoju i poszerzenia wiedzy jest projekt “Sztuki oswajanie”, który organizuje w Krakowie Stowarzyszenie Fragile. W jego ramach można za darmo wziąć udział w spotkaniach z artystami, rozmowach, wykładach o sztuce, pokazach filmowych czy zwiedzić wystawy. Najbliższe spotkanie – już we wtorek. Więcej informacji tutaj.

Urodziny Jerzego Połomskiego

W czwartek 81 urodziny obchodzić będzie Jerzy Połomski, słynny polski piosenkarz. Urodzony w Radomiu – na scenie obecny od 1957 roku. Największą popularnością cieszył się w latach 60. i 70. XX wieku, kiedy to w jego repertuarze pojawiły się piosenki takie, jak „Cała sala śpiewa”, „Woziwoda” czy „Bo z dziewczynami”. Artysta w 2009 roku otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości. Warto wiedzieć, że Jerzy Połomski wystąpi 21 września we Wrocławskim Centrum Kongresowym z okazji Dnia Seniora.