Jakie ciekawe wydarzenia dla seniorów czekają nas w nadchodzącym tygodniu? O czym warto się dowiedzieć i o czym pamiętać? Zapraszamy do lektury przeglądu 5 rzeczy, które warto wiedzieć w tym tygodniu: 9-15 czerwca 2014 r. Poleca CafeSenior.

W powietrzu lato

Wygląda na to, że już nadeszło gorące lato. Temperatura w większości Polski potrafi przekroczyć 30 stopni. Słońce mocno przygrzewa, niebo jest pięknie błękitne. Kto może, korzysta z wolnego czasu i stara się spędzić czas na łonie natury – nad wodą, w lesie czy w ogródku. Początek tego tygodnia będzie ciepły, chociaż synoptycy zapowiadają pod koniec lekkie ochłodzenie.

Dzień Przyjaciela

Przyjaźń to wspaniała więź łącząca dwoje ludzi. Niezależna od posiadania, wyglądu ani chwilowych humorów. Pięknie o przyjaciołach napisał Antoine de Saint-Exupéry: “Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.” Dzień Przyjaciela obchodzimy właśnie dzisiaj!

Festiwal Seniora w Jastrzębiu-Zdroju

Dzisiaj również rozpoczyna się Festiwal Seniora w Jastrzębiu-Zdroju. W programie imprezy znalazły się wspólne zabawy, spacery, zwiedzanie zabytków czy badania profilaktyczne. Kolejne dni poświęcone są różnym aspektom życia: sporcie, kulturze, nauce czy folklorze. Całość potrwa do końca tygodnia.

Jak żyją seniorzy w innych częściach świata?

Z dużym zainteresowaniem z Państwa strony spotkały się opisy życia seniorów w Chinach i Kanadzie. W związku z tym w tym tygodniu pojawi się trzeci odcinek serii “Senior na końcu świata”. Tym razem z naszej polskiej perspektywy będzie to prawdziwy koniec! Poznamy życie seniorów na najbardziej niezwykłym kontynencie świata – w Australii. Publikacja zaplanowana jest na piątek. Zapraszamy do lektury!

Czytaj teraz: Jak żyją seniorzy w Kanadzie?

Urodziny Anny Jantar

Wspaniała polska piosenkarka urodziła się 10 czerwca 1950 roku. Choć jej samej nie ma wśród nas – pozostała z nami jej muzyka. Posłuchajmy jej zatem…