Drodzy Państwo, w tym tygodniu podpowiadamy, jak uprawiać ogród bez chemii i odzyskać wiosenną energię. Zdradzamy także, jak obchodzi się Dzień Matki w innych częściach świata. Oto 5 rzeczy, o których chcieliby Państwo wiedzieć w tym tygodniu.

1. Siedem sposobów, aby Twój ogród obył się bez chemii

Ogród bez odrobiny chemii, która ułatwi mu wydawanie obfitych plonów i jednoczesną ochronę przed szkodnikami? Tak, to możliwe! Wystarczy po prostu wszystko dobrze zaplanować i wykorzystać możliwości, które stwarza sama natura. Po prostu pozwólmy jej działać, a efekty nas zadziwią. Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w najbliższy wtorek.

2. Jak obchodzony jest Dzień Matki w 5 stronach świata?

Dzień Matki obchodzony jest prawie na całym świecie. Dzień ten jest wyrazem miłości, szacunku i wdzięczności w stosunku do mam, za ich poświecenie i bezwarunkową miłość. Zobaczcie, jak świętuje się Dzień Matki w 5 stronach świata. Polecamy tekst Karoliny Malinowskiej, który ukaże się w CafeSenior już w środę.

3. Sposoby na wiosenną energię Cz.2

Przyszła wiosna, rozbuchał się maj, a Ty jakoś ciągle nie czujesz cudownego przypływu energii? Łatwo się męczysz i tak naprawdę nie masz siły cieszyć się rozkwitającą bujnie przyrodą? Szkoda tracić ten piękny czas, który zdarza się tylko raz w roku. W Twojej mocy jest… dodać sobie mocy! Polecamy tekst Agnieszki Antosik, który ukaże się w CafeSenior w piątek.

4. Podwójne święto

W czwartek 26 maja, obchodzimy podwójne święto! Dzień Matki oraz Boże Ciało. Boże Ciało to najprościej ujmując, uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Wierni w czwartek, zawsze 60 dni po Wielkanocy, szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. na tle ponad dwutysięcznej historii Kościoła Katolickiego to stosunkowo “młode” święto. W Polsce obchodzone jest od 1320 roku. Szczególnie ważnym momentem tego święta są procesje. Odbywają się one w całej Polsce.

5. Urodziny, urodziny!

W poniedziałek 23 maja, Joan Collins będzie świętować swoje 83. urodziny! Joan Henrietta Collins (tak brzmi pełne imię i nazwisko aktorki) urodziła się 23 maja 1933 roku w Londynie. Dzięki ojcu impresario wcześnie miała kontakt z show biznesem i światem kina. Swoją pierwszą rolę zagrała w wieku… 9 lat! Polska publiczność zna tę aktorkę przede wszystkim z serialu „Dynastia”. Aktorka wcieliła się w rolę zranionej moralnie, perfidnej, knującej nieustannie intrygi, silnej, niszczącej i wykorzystującej mężczyzn, ambitnej i przebiegłej, bystrej w interesach Alexis Colby.